chrome firefox opera safari iexplorer

Музей історії села Бернове

  • Чернівецька область, Кельменецький район
    с. Бернове
Про музей:

Музей історії села Бернове було відкрито у 1989 році зусиллями ентузіастів – викладачів місцевої школи, а перш за все – завдяки ініціативі та наполегливості Вакули Пилипа Никифоровича. Уродженця цих місць, шахтаря за фахом, який після виходу на пенсію вирішив повернутися до рідного села та зайнятися різними громадськими роботами. Результатом його зусиль стало відкриття Музею.

Нині музей розташований у приміщенні сільради, де знайшлося відповідне та зручне помешкання в 90 кв.м. Засновником музею був колгосп «Комуніст», який зараз перестав існувати.

В Музеї розташовані експозиції:
— село в найдавнішій період
— село в період феодалізму
— село в період капіталізму
— село в період соціалізму

До кожної експозиції є знаряддя праці, одяг, взуття тощо.

Експозиції також розповідають про участь селян в Хотинському повстанні, у першій та другій світових війнах, про встановлення Радянської влади на теренах району. Готується експозиція про діяльність ОУН-УПА, експозиція по свіжих фактах про занепад колгоспного ладу.

В музеї зібрано багато ілюстрацій, фотографій, різних речей, які дають можливість відтворювати той чи інших історичний період місцевості.

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...