chrome firefox opera safari iexplorer

Музей історії села Бернове

  • Чернівецька область, Кельменецький район
    с. Бернове
  • (03732) 3-74-39
Про музей:

Музей історії села Бернове було відкрито у 1989 році зусиллями ентузіастів – викладачів місцевої школи, а перш за все – завдяки ініціативі та наполегливості Вакули Пилипа Никифоровича. Уродженця цих місць, шахтаря за фахом, який після виходу на пенсію вирішив повернутися до рідного села та зайнятися різними громадськими роботами. Результатом його зусиль стало відкриття Музею.

Нині музей розташований у приміщенні сільради, де знайшлося відповідне та зручне помешкання в 90 кв.м. Засновником музею був колгосп «Комуніст», який зараз перестав існувати.

В Музеї розташовані експозиції:
— село в найдавнішій період
— село в період феодалізму
— село в період капіталізму
— село в період соціалізму

До кожної експозиції є знаряддя праці, одяг, взуття тощо.

Експозиції також розповідають про участь селян в Хотинському повстанні, у першій та другій світових війнах, про встановлення Радянської влади на теренах району. Готується експозиція про діяльність ОУН-УПА, експозиція по свіжих фактах про занепад колгоспного ладу.

В музеї зібрано багато ілюстрацій, фотографій, різних речей, які дають можливість відтворювати той чи інших історичний період місцевості.

30 квітня

Інші дати
Народився Василь Шевчук
(1932, с. Бараші Житомирської обл. - 1999) - український письменник, автор поетичних збірок, повістей, історичних романів,  дилогії про Тараса Шевченка  "Син волі", переспіву "Слова про Ігорів похід".
Розгорнути
Народився Олександр Федоровський
(1885, м.Лебедин, Сумська область - 1939) - український геолог, палеонтолог. Автор розвідок та статей з геології та археології Харківщини.
Розгорнути
Народилася Олександра Єфименко
(1848, Росія – 1917) - український історик, етнограф. Перша жінка – доктор історії в Російській імперії. Автор праці «Історія українського народу».
Два кольори мої два кольори Оба на полотні, в душі моїй оба. Два кольори мої два кольори: Червоне то любов, а чорне то журба. (Дмитро Павличко).
Розгорнути