chrome firefox opera safari iexplorer

У Нацмузеї відкрилась експозиція історії Києва

27 травня 2012 о 09:26

У Національному музеї історії України урочисто відкрили виставку «Реліквії старого Київського самоврядування», присвячену Дню Києва, Міжнародному дню музеїв і проведенню щорічного свята «Тиждень Європи в Україні».

Як повідомляє прес-служба Київської міської держадміністрації, уся експозиція, без перебільшення, − унікальна. Зарубіжна частина експонатів виставки раніше не була представлена в Україні.

У виставці взяли участь вісім музеїв, архівів та бібліотек з п’яти країн: Німеччини, Польщі, Росії, Швеції та України. Це, зокрема, Військовий музей у Стокгольмі, музей Війська Польського, Баварська державна бібліотека, Російська національна бібліотека, Національний музей історії України, Центральний державний історичний архів України у м. Києві, Музей історії міста Києва, Музей історичних та культурних реліквій родини Шереметьєвих.

Участь у відкритті унікальної експозиції взяв голова КМДА Олександр Попов.

«Впродовж року велися переговори, тривали організаційні процеси задля того, аби кияни сьогодні могли побачити дійсно унікальну експозицію. Важливість виставки складно переоцінити, адже ми на власні очі можемо побачити реліквії Києва, котрі впродовж століть слугували символами влади та самоврядування стародавнього граду. Окрема вдячність за підтримку у підготовці експозиції меценатам, їхня допомога стала фундаментом організації виставки», – наголосив О.Попов.

Джерело: УНІАН
Розділи: Новини культури

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути