chrome firefox opera safari iexplorer

Український студент – один з найкращих математиків світу

19 вересня 2011 о 13:28
Студент Одеського Національного університету імені І.І. Мечникова Олександр Титченко здобув срібну медаль Міжнародної математичної олімпіади.

Міжнародна олімпіада в Болгарії зібрала більше 320 студентів-математиків з різних країн світу: від США до Китаю. Для розв'язання десяти задач англійською мовою в двох турах учасникам було відведено по п'ять годин на один тур, повідомляє перс-служба одеського вузу.

Разом зі студентом ОНУ імені І.І. Мечникова за перемогу змагалися математики Гарварда, Прінстона, МДУ та інших вузів.

«Найцікавіші задачі — ті, для розв'язку яких необхідно застосовувати нестандартне мислення, — повідомив Олександр. На олімпіаді були завдання з різних розділів: математичного аналізу, алгебри, комбінаторики...».

Організаторами та спонсорами олімпіади стали Американський університет в Болгарії, дослідницький центр WolframResearchі видавництво Springer.

Олександр Титченко неодноразово представляв університет на найвищому рівні: чотири рази посідав призові місця на всеукраїнських олімпіадах, двічі — на міжнародних змаганнях в Чехії.

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути