chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні засновано нову літературну премію

22 жовтня 2011 о 09:37

В Україні засновано нову літпремію – «Великий Їжак». Нагороджуватимуть 1000 євро найкращі книги з сучасної української дитячої літератури. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

У конкурсі на здобуття премії братимуть участь книги сучасної україномовної дитячої літератури.

Засновники премії – ГО «Літературна премія «Великий Їжак» та ГО «Центр дослідження літератури для дітей та юнацтва». Вони перш за все прагнуть піднести статус українського письменника, який пише для дітей.

«Премія незалежна. Розмір премії – одна тисяча євро», – зазначають засновники нагороди...

Головним ефектом, на який вони сподіваються, є медійний резонанс семи книг «списку фіналістів». Це потрібно, щоб підвищити суспільну значущість сучасної української літератури для дітей, привернути до неї увагу читачів та суспільства в цілому, зацікавити дітей, батьків, бібліотекарів, учителів тощо найкращими україномовними книгами для дітей і тим самим сприяти комерційному успіху книжок, які утверджують традиційну для української літератури гуманістичну систему цінностей.

Довідка

24 жовтня о 14:30 в інформаційній агенції УНІАН (Київ) відбудеться прес-конференція засновників Літературної премії «Великий Їжак», а також членів комітету премії.

Під час прес-конференції буде оголошено членів журі цьогорічного конкурсу.

У прес-конференції братимуть участь:

  • Маріанна Кіяновська – письменниця, перекладач, президент ГО «Літературна премія «Великий Їжак»,
  • Уляна Гнідець – президент ГО «Центр дослідження літератури для дітей та юнацтва»,
  • Мар’яна Савка – письменниця, перекладач, видавець,
  • Юрій Макаров – український журналіст, телеведучий,
  • Іван Малкович – поет, видавець,
  • Тарас Федюк – письменник, лауреат Шевченківської премії, а також – інші засновники премії та члени комітету.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути