chrome firefox opera safari iexplorer

«Великий їжак» хоче організувати дитячу версію літпремії

29 березня 2012 о 08:23

Оргкомітет літературної премії у сфері дитячої літератури «Великий їжак» обіцяє організувати також «Малого їжака» – конкурс для дітей, перемога у якому означатиме участь у всеукраїнській дитячій літній літературній школі.

Про це на прес-конференції у Львові повідомила президент «Великого їжака» Маріанна Кияновська, повідомляє ZIK.

Вона зазначила, що члени організаційного комітету мають у планах організувати дитячу версію літпремії – «Малий їжак».

До участі у конкурсі заохочуватимуться діти із прикладами, власне, літературного, а не шкільного письменства. Тобто, не шкільні твори, а казки, вірші, пісні, оповідання тощо.

Для дітей, які пройдуть відбір на «Малого їжака», хочуть організувати літню літературну школу – двотижневу чи десятиденну. Малих літераторів уже бувалі на майстер-класах вчили б писати, ділилися своїми секретами майстерності і письменницькими прийомчиками.

Але це дуже коштовний проект, каже Кіяновська. Загалом для того, аби втілити ідею в життя, потрібно не менше 300 тис. грн. Тож зараз організатори літпремії раді будуть підтримці спонсорів і меценатів.

Довідково

Літературна премія «Великий їжак» — перша українська недержавна премія для автора найкращої сучасної україномовної книги для дітей, незалежно від його місця проживання та місця видання книги.

Премія унікальна за своєю концепцією: автори, чиї твори потраплять до «списку фіналістів», опиняться в центрі ретельно організованої всеукраїнської інформаційної кампанії, що повинно сприяти розвитку ринку дитячої книги.

Велика просвітницька робота — невід’ємна складова Літературної премії «Великий Їжак» як соціального проекту.

Популяризація доброї літератури для дітей стимулює дитяче читання і дитячу творчість, тож у перспективі може дати Україні інтелектуально і духовно сформовану молодь.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути