chrome firefox opera safari iexplorer

«Великий їжак» хоче організувати дитячу версію літпремії

29 березня 2012 о 08:23

Оргкомітет літературної премії у сфері дитячої літератури «Великий їжак» обіцяє організувати також «Малого їжака» – конкурс для дітей, перемога у якому означатиме участь у всеукраїнській дитячій літній літературній школі.

Про це на прес-конференції у Львові повідомила президент «Великого їжака» Маріанна Кияновська, повідомляє ZIK.

Вона зазначила, що члени організаційного комітету мають у планах організувати дитячу версію літпремії – «Малий їжак».

До участі у конкурсі заохочуватимуться діти із прикладами, власне, літературного, а не шкільного письменства. Тобто, не шкільні твори, а казки, вірші, пісні, оповідання тощо.

Для дітей, які пройдуть відбір на «Малого їжака», хочуть організувати літню літературну школу – двотижневу чи десятиденну. Малих літераторів уже бувалі на майстер-класах вчили б писати, ділилися своїми секретами майстерності і письменницькими прийомчиками.

Але це дуже коштовний проект, каже Кіяновська. Загалом для того, аби втілити ідею в життя, потрібно не менше 300 тис. грн. Тож зараз організатори літпремії раді будуть підтримці спонсорів і меценатів.

Довідково

Літературна премія «Великий їжак» — перша українська недержавна премія для автора найкращої сучасної україномовної книги для дітей, незалежно від його місця проживання та місця видання книги.

Премія унікальна за своєю концепцією: автори, чиї твори потраплять до «списку фіналістів», опиняться в центрі ретельно організованої всеукраїнської інформаційної кампанії, що повинно сприяти розвитку ринку дитячої книги.

Велика просвітницька робота — невід’ємна складова Літературної премії «Великий Їжак» як соціального проекту.

Популяризація доброї літератури для дітей стимулює дитяче читання і дитячу творчість, тож у перспективі може дати Україні інтелектуально і духовно сформовану молодь.

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути