chrome firefox opera safari iexplorer

Засновано премію імені Юрія Шевельова

17 жовтня 2013 о 18:02

Український центр Міжнародного ПЕН-клубу, Києво-Могилянська Бізнес Школа, видавництво «Дух і Літера» та Український науковий інститут Гарвардського університету заснували премію ПЕН-Клубу імені Юрія Шевельова.

Присуджуватиметься вона раз на рік українському авторові за художню та наукову есеїстику, опубліковану протягом останнього року. Про це уFacebook повідомила літературознавець і культуролог Тамара Гундорова.

Згідно з її повідомленням, премія має імʼя Юрія Шевельова, «який започаткував модерну українську есеїстику». Нею відзначатимуть внесок автора у незалежність думки та витонченість есеїстичного стилю.

Імена трьох номінантів оголосять 10 грудня 2013. Лауреат буде оголошений під час церемонії, у вівторок, 17 грудня 2013, у день народження Юрія Шевельова.

Лауреат премії отримує: статуетку Бронзового Ангела – символ цієї нагороди, а також грошову премію та диплом лауреата. Номінанти отримують: дипломи номінантів та колекцію десяти томів видавництва «Дух і Літера».

Капітула премії: 
Тамара Гундорова, літературознавець, член-кореспондент НАНУ (Інститут Літератури) 
Оля Гнатюк, секретар Капітули, член Виконавчої ради Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу 
Сергій Плохій, директор Українського наукового інститут Гарвардського університету 
Микола Рябчук, віце-президент Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу 
Олександр Саврук, директор Києво-Могилянської Бізнес Школи 
Елеонора Соловей, член Виконавчої ради Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу 
Леонід Фінберґ, головний редактор видавництва «Дух і Літера» 

Запропонувати кандидатів можуть українські та іноземні культурні інституції та наукові центри, творчі обʼєднання, приватні особи. Обґрунтування пропозицій не повинно перевищувати 4 тис. знаків. 
Зголошення просять надсилати відповідно до зазначених вимог в електронній формі до 30 листопада 2013 року на адресу:sheveliov.award@gmail.com

Джерело: bukvoid.com.ua
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути