chrome firefox opera safari iexplorer

Суд з’ясує законність роботи столичного дельфінарію

05 квітня 2012 о 10:35

Окружний адміністративний суд міста Києва розгляне позов громадських організацій до Голосіївської районної прокуратури щодо незаконності роботи дельфінарію «Немо».

Слухання відбудеться 11 квітня цього року.

Про це на прес-конференції повідомив відомий київський природозахисник і еколог Володимир Борейко. Він нагадав, що відповідний позов подали очолюваний ним Київський еколого-культурний центр та «Екоправо-Київ».

«Дельфінарій «Немо» працює без потрібних дозволів. Ще 17 вересня 2009 року постановою головного державного санітарного лікаря Голосіївського району столиці його діяльність була заборонена», – зауважив еколог.

За його словами, санітарна інспекція району провела відповідні перевірки і передала матеріали до Голосіївської прокуратури, проте жодної реакції так і не надійшло. У зв’язку з цим громадські організації звинуватили прокуратуру Голосіївського району столиці в бездіяльності і порушенні нею Закону «Про прокуратуру».

Володимир Борейко висловив стурбованість, що цей дельфінарій, незважаючи на заборону, продовжує працювати, наражаючи на небезпеку відвідувачів, в тому числі, дітей.

«Державні органи, що видають дозволи на експлуатацію подібних будівель, цьому дельфінарію такого документу не видали. У «Немо» щодня приходить багато людей, і всі вони абсолютно не застраховані від того, що цей об’єкт просто може згоріти чи впасти на них», – зазначив директор Київського еколого-культурного центру.

Майя Заховайко, «Рідна країна»

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути