chrome firefox opera safari iexplorer

На Буковині відкрили кімнату-музей співака Дмитра Гнатюка

01 червня 2012 о 16:10

У школі №2 села Мамаївці Кіцманського району Чернівецькій області відкрили кімнату-музей оперного співака, народного артиста СРСР та України, Героя України Дмитра Гнатюка.

Про це повідомила прес-служба ОДА.

«Ми відкриваємо кімнату-музей славетного і відомого у світах нашого сучасника Дмитра Гнатюка, який донині несе велич буковинської і української пісні. Тут представлено унікальні експонати, які присвячені його творчості та життю. Маю сподівання, що цей музей стане ще одним осередком культури краю і своєрідною творчою майстернею маестро Гнатюка», – сказав перший заступник голови ОДА Георгій Галиць.

Довідково

Дмитро Гнатюк (28 березня 1925, Старосілля — тепер Мамаївці, Кіцманський район, Чернівецька область) — український оперний співак (баритон), режисер, педагог. Народний артист України. Народний артист СРСР. Герой Соціалістичної Праці. Герой України. Перший виконавець хітів 1960-тих — пісні «Два кольори» та «Мій Київ». Вільно володіє румунською мовою. Чоловік Галини Гнатюк, мовознавця, історика української мови.

Джерело: ZIK
Розділи: Новини культури

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути