chrome firefox opera safari iexplorer

Всеукраїнський фестиваль російської поезії стартує сьогодні в Одесі

13 вересня 2012 о 13:19

Сьогодні в Одесі розпочнеться V Всеукраїнський фестиваль російської поезії «Пушкін в Одесі», який триватиме до 16 вересня. Про це УНН повідомили у прес-службі Одеської міськради.

Однією з центральних подій фестивалю стане Всеукраїнський турнір поетів. Темою турніру традиційно буде творче осмислення учасниками рядків Пушкіна, незмінно пов'язаних з Україною. Цього разу турнірний вірш має починатися з рядка «Вождю Украйны не мешает...» із поеми А.С. Пушкіна «Полтава».

Переможець, крім титулу Короля (Королеви) Поетів України 2012, буде премійований поїздкою на літературний Фестиваль на острів Балі (Ubud Writers & Readers Festival), що входить до п'ятірки найбільших літфестів світу. Спеціальний приз Федерального Агентства «Росспівробітництво» для переможця – поїздка в Лондон (Кембриджський Університет) для участі у третьому супертурнірі поетів російського зарубіжжя «ПОВЕРХ барьеров». Бронзова статуетка «Пушкін в Одесі» (авторська робота одеського скульптора Кліма Степанова) вінчає набір призів. Віце-Король (Віце-Королева) отримає приз у 2000 гривень. А на бронзового призера чекає титул Герольда (Герольдіни) і 1000 гривень.

Крім того, під егідою Федерального агентства «Росспівпраця», у рамках фестивалю відбудеться конкурс одного вірша, присвяченого 200-річчю Бородінської битви. На конкурс винесена рядок Пушкіна «Победа! Сердцу сладкий час!» із вірша «Бородінська річниця». Переможця вперше оберуть діти – учні старших класів одеських шкіл – без участі журі.

У програмі також «Романтичний Турнір», де журі та публіка обирають не лише найкращі вірші, а й найчарівнішу Музу поета.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути