chrome firefox opera safari iexplorer

Епосі антибіотиків приходить кінець, — вчені

25 січня 2013 о 09:14

Поширення бактерій, стійких до більшості відомих антибіотиків, несе не меншу загрозу людству, ніж глобальне потепління і інші можливі катастрофи.

Як стверджує головний лікар Англії Саллі Девіс, бактерії набувають імунітету до більшості сучасних медичних препаратів, а нових антибіотиків попросту немає, пише Бі-бі-сі.

Виступаючи перед парламентською комісією, Девіс висловила побоювання з приводу масштабу проблеми. За її словами, вже в найближчому майбутньому навіть рутинні хірургічні операції можуть загрожувати життю пацієнтів.

«Очевидно, що глобальне потепління — не головна загроза людству, — заявила Девіс. — Апокаліпсис може настати років через 20, коли, скажімо, операція по заміні тазостегнового суглоба, може призвести до летального результату, адже у нас просто не буде антибіотиків».

Поява антибіотиків вважається одним з основних досягнень сучасної медицини. Однак бактерії швидко розвиваються і пристосовуються до них.

Вже відомі випадки резистентних штамів E.coli і туберкульозної палички; одне лише словосполучення «Метициллин-резистентний золотистий стафілокок» наводить на багатьох лікарів в жах.

Крім того, зазначає головлікар Англії, вже зараз залишився всього один антибіотик, здатний справитися з гонореєю.

"Це дуже серйозна проблема, викликана неефективним використанням антибіотичних препаратів у всьому світі, — пояснює Девіс. — Ми самі "вирощуємо «резистентні інфекції, занадто часто вдаючись до використання стандартних видів антибіотиків».

Всесвітня організація охорони здоров'я стверджує, що якщо не вжити серйозних заходів, то епосі антибіотиків може наступити кінець.

Професор Хью Пеннінгтон з Абердинського університету підкреслює, що опірність лікам стала «дуже, дуже серйозною проблемою».

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути