chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні зібрали 250 тис. підписів проти приватизації Почаївської лаври

29 січня 2013 о 11:21

На засіданні тимчасової контрольної комісії Тернопільської обласної ради депутати обласної ради Степан Барна та Олег Боберський представили звернення до Президента, голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра України з проханням не допустити прийняття законопроекту, який дасть можливість приватизувати Почаївську лавру.

Про це IA ZIK повідомив депутат Степан Барна.

«Прийняття закону України «Про внесення змін до деяких законів України» № 1161 від 25.12. 2012 р. спрямований на те, аби вилучити Свято-Успенську Почаївську лавру з переліку пам’яток культурної спадщини, які не підлягають приватизації, і приватизувати її. У зв’язку з цим, ми закликаємо керівництво держави вжити рішучих заходів, щоб не дозволити приватизацію святині, яка має належати тільки українському народу, а не якійсь окремій релігійній конфесії», – переконаний Степан Барна.

За словами депутата, у відповідь на ініціативу щодо вилучення Почаївської лаври зі списку об’єктів культурної спадщини, які не підлягають приватизації, по всій Україні було зібрано близько 250000 підписів людей.

«Ми не заперечуємо можливість користуватися цією церквою Українській православній церкві Московського патріархату, однак хочемо, щоб сама святиня, історична спадщина належала українському народу. Ми проти приватизації Почаївської лаври і будемо вживати всіх заходів, які дозволяє чинне законодавство, аби опиратися цьому процесу. У випадку форсування цього питання, будемо вдаватися і до радикальних дій громадських організацій, політичних партій», – відмітив Барна.

«Рішення з приватизації Почаївської лаври, без рішення громади Тернопільщини, де вона розташована, Верховна Рада приймати не може. Це правовий нігілізм, коли громада позбавлена можливості брати участь у прийняті таких важливих рішень, які стосуються нашої території», – наголосив Степан Барна.

За підсумками засідання комісія вирішила винести проект звернення на розгляд сесії обласної ради.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути