chrome firefox opera safari iexplorer

Київський ЦУМ уже зруйнували

11 квітня 2013 о 13:46

Депутати Київради від УДАРу збираються звернутися до Генпрокуратури у зв'язку з тим, що компанія ЕСТА Холдинг (СКМ, Донецьк) зруйнувала будівлю ЦУМа в Києві, залишивши лише фасади.

Про це у своєму Facebook пише депутат Київради від Удара Олексій Давиденко.

«Залишивши недоторканим фасад ЦУМа, корпорація Ахметова повністю зруйнувала діючий пам'ятник архітектури з тильної сторони й почала нарощувати поверховість будівлі», — написав він.

У той же час Давиденко заявляє, що ЦУМ є пам'ятником архітектури, а тому депутати готують звернення до Генпрокуратури.

«Нагадаю, ЦУМ був побудований в 1935— 38 рр. за проектом московських архітекторів В. Фрідмана й І. Мецояна.  ЦУМ — це пам'ятник архітектури й містобудування місцевого значення згідно з рішенням виконавчого комітету Київради від 21.01.1986 г. № 49, охоронний № 168», — написав Давиденко.

«Скоже, у СКМ вирішили, що пам'ятником архітектури є лише фасадна стіна, а не вся будівля універмагу», — додав він.

«Готуємо звернення до Генпрокуратури й в органи охорони культурної спадщини», — заявив Давиденко.

«Будівля й двір ЦУМа впритул примикають до Мерії, тому картину знищення може спостерігати кожен чиновник і депутат», — обурився він.

Раніше, ще в липні 2012 року в СКМ повідомляли, що  в ході реконструкції «усі конструкції ЦУМа за винятком фасадів будуть розібрані. Головні фасади будівлі 1939 року будуть збережені в незмінному вигляді й будуть укріплені».

Концепція оновленого ЦУМа була розроблена англійським архітектурним бюро Беной (Benoy) у партнерстві з українською архітектурною майстернею «Лариси Скорик». Скорик вважає, що ЦУМ це новобуд.

 

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути