chrome firefox opera safari iexplorer

Українців розділять на категорії для визначення цін на газ

19 квітня 2013 о 15:49

В Україні після закінчення опалювального сезону можуть ввести диференційовані ціни на газ. Про це повідомляють чиновники у Міністерстві регіонального розвитку та ЖКГ, пише «Фокус». Зокрема, як раніше заявляв прем'єр Микола Азаров, така система тарифів передбачає більш м'які для «бідного» населення і більш жорсткі для «багатого» варіанти збільшення тарифів.

Ціни на газ в Україні доведеться підняти більше, ніж просить МВФ. У даному випадку підвищення цін на газ торкнеться тільки тих, хто споживає більше 5 тисяч куб. м газу в рік. За даними МінЖКГ, це близько 20% українців. Таких споживачів розділять на п'ять категорій, і для кожної встановлять конкретний тариф (до 1-ї категорії віднесуть тих, хто використовує 5-6 тис. куб. м, до 5-й більше 12 тис. куб. м). Чим більше домогосподарство буде споживати блакитного палива, тим вище буде тариф.

Для останньої категорії громадян газ може подорожчати майже в три рази. Варто зазначити, що уряд таким чином розраховує зібрати додаткові 6 млрд гривень. Різні ціни на газ — це потенційне джерело корупції, оскільки чиновники за хабарі зможуть переводити споживачів з однієї категорії в іншу, пише видання. Колишній голова правління ВАТ «Київгаз» Сергій Слепкань вважає, що єдине правильне рішення — підвищити ціну на газ і встановити єдиний тариф. За його словами, тільки тоді буде зрозуміло, хто за що платить. Нагадаємо, підвищення тарифів є однією з головних умов, при яких МВФ погоджується відновити кредитування України. Раніше влада України заявляла, що сподівається уникнути підвищення тарифів для населення і комунального сектора завдяки тому, що переконає Росію знизити ціну на газ. Проте, за три роки переговорів так і не вдалося цього досягти. Водночас чиновники МВФ упевнені, що тарифи на газ треба підняти відразу мінімум на 30-40% і розробити стратегію подальшого їх підвищення в рази і для всіх.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути