chrome firefox opera safari iexplorer

У музеї ім. Верещагіна відкрилася оновлена експозиція іконопису

24 липня 2013 о 11:00

У Миколаївському обласному художньому музеї ім. Верещагіна на честь 1025-річчя Хрещення Київської Русі відкрилася оновлена експозиція іконопису.

Про це УНІАН повідомили в прес-службі Миколаївської обласної державної адміністрації.

За словами директора музею Сергія Рослякова, вперше подібну виставку було проведено 20 років тому.

На початку 70-х років до музею почали надходити перші пам'ятки іконопису. Саме в цей час було отримано значну частину іконної колекції, яка є національним зібранням України.

Ha сьогоднішній день у залі експонується 39 найкращих творів іконопису і 57 робіт декоративно-прикладного мистецтва з музейної колекції. Taкож музей провів ремонт експозиційного приміщення. Після ремонту в залі додали кілька культових робіт із рідкісними сюжетами: «Обрані святі», «Богоматір Смоленська-Одігітрія», «Богоматір із чину моління зі святами і обраними святими».

Протоієрей Кафедрального собору Різдва Богородиці отець Геннадій зазначив: «Не кожен храм сьогодні має такі стародавні ікони». Він подякував за реставрацію образів і дбайливе збереження духовних святинь.

Джерело: УНІАН
Розділи: Новини культури

19 вересня

Інші дати
19 вересня відзначають:
  • День народження смайла.
  • Йом Кіпур.
 
Розгорнути
Народився Анатоль Вахнянин
(1841, с. Синява, Польща - 1908) - україньский композитор та педагог, автгоопери "Купало", музики до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перший голова товариства "Просвіта"
Ярій, душе. ярій, а не ридай. У білій стужі сонце України. А ти шукай - червону тінь калини, На чорних водах - тінь її шукай, де горстка нас
Розгорнути
Народився Григорій Мінх

(1836, с. Грязі, Росія - 1896) - вчений інфекціоніст та епідеміолог. Автор класичних фраз про чуму та проказу,  влив собі кров хворого на тиф, щоб довести заразність  крові хворого.

Розгорнути