chrome firefox opera safari iexplorer

У 2015 році Україні бракуватиме 170 тисяч IT-фахівців

10 січня 2014 о 13:34

В Україні дефіцит кадрів у сфері інформаційних технологій в 2015 році становитиме 170 тис. чоловік, говориться в повідомленні прес-служби Держагентства з питань науки, інновацій та інформатизації (Держінформнауки). 

«Дефіцит у 2015 році становитиме близько 100 тис. фахівців у IT-експорті та близько 70 тис. на внутрішньому ринку», — цитує прес-служба голову агентства Володимира Семиноженка. 

За його словами, на початок 2014 року кількість IT-фахівців в Україні становить близько 250 тис. чоловік, 40 тис. із них — сертифіковані фахівці, які створюють конкурентоспроможну експортно-орієнтовану продукцію. При цьому щорічний приріст кадрів у IT-сфері становить 15,5 тис. чоловік, і він не в змозі забезпечити потреби ринку. 

Семиноженко також зазначив, що згідно з даними Європейської Комісії, незабаром з проблемою дефіциту IT-фахівців зіткнеться і Євросоюз. 

«Прогнозують, що вже в 2015 році брак айтішників на території ЄС може досягти 900 тис. І це при тому, що кількість випускників-комп'ютерників тримається на рівні 100 тисяч», — відзначив він. 

На сьогоднішній день у світі близько 18,2 млн. IT-фахівців. Їхня кількість до 2019 року може зрости на 45% — до 26,4 млн. чоловік. Зараз лідером у IT є США, які мають 3,6 млн. розробників, далі йде Індія — 2,75 млн. За прогнозами експертів, вже в 2018 році ситуація зміниться і кількість індійських фахівців збільшиться до 5,2 млн. проти 4,5 млн. американських. До цього часу кількість «айтішників» у Китаї становитиме майже 1,9 млн. програмістів, а в Росії — близько 1,3 млн. 

Як повідомляв УНІАН, згідно зі звітом «Вимірювання інформаційного суспільства» Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ) ООН, Україна посідає 68-е місце в світі за розвитком інформаційно-комунікаційних технологій. В цілому рейтинг охоплює 157 країн. 

Лідирує вже третій рік поспіль Корея, на 2-му місці Швеція, на 3-му — Ісландія. США перебувають на 17-м місці індексу ІКТ, Польща — на 37-му місці, Росія — на 40-му.

Джерело: УНІАН
Розділи: Суспільство

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути