chrome firefox opera safari iexplorer

Своєрідний «код Шевченка»: любити Україну серцем, а не за гроші чи посади

02 квітня 2014 о 16:21

Микола Томенко продовжує презентувати свій громадський проект «Твій Шевченко» по Україні. Зокрема, сьогодні презентація цього проекту відбулася і на Полтавщині, де М. Томенко зустрівся з вчителями і школярами в школі с. Михайлики Шишацького району Полтавської області та з викладачами і студентами Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Короленка.

Говорячи про проект «Твій Шевченко», Микола Томенко зауважив, що його просвітницькі та світоглядні проекти на підтримку історії, культури, традиції та мови, на жаль, не були підтримані ні за часів нашої влади, а тим більше за часів влади Януковича-Азарова-Табачника.

«Можливо, однією з причини тих подій, що відбулися в Україні в останній період, є недостатня ідеологічна українськість нашого суспільства і здатність захищати ці цінності в протистояннях з Росією чи іншим ворогом. Тому вкрай актуально сьогодні надолужувати втрачений час, і Фонд «Рідна країна» буде максимально робити все, щоб цей рік присвятити пропагуванню ідеології Шевченка», – зазначив Микола Томенко. Він презентував видані Фондом два факсимільних Альбоми малюнків Тараса Шевченка, «Шевченківський щорічник на 2014 рік», календар-закладки та інші проекти Фонду «Рідна країна», присвячені 200-річчю з дня народження Т. Шевченка.

Говорячи про роль Тараса Шевченка, Микола Томенко зазначив, що за 200 років з його дня народження українці так і не змогли розшифрувати та презентувати громаді своєрідний «код Шевченка».

«Цей «код Шевченка» дуже простий, він означає, що кожен з нас мусить любити Україну серцем, а не за гроші чи посади. Якщо сьогоднішні політики, високопосадовці, чиновники та, власне, громадяни України пріоритети власної держави та народу ставитимуть на перше місце, то всі завдання і проблеми можна буде вирішити», – вважає М. Томенко.

Він також висловив сподівання, що влада і громадськість активно продовжать пропагувати творчість Т. Шевченка як мінімум до кінця цього року, оскільки, як відомо, 2014 рік оголошений роком Тараса Шевченка в Україні, а також 200-річчя від дня його народження включено до Календаря пам’ятних дат ЮНЕСКО.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути