chrome firefox opera safari iexplorer

Українська Вікіпедія має вже півмільйона статей

15 травня 2014 о 15:02

Українська Вікіпедія стала 16-ю у світі, яка досягла позначки у півмільйона статей. Про це «Рідній країні» повідомили у ГО «Вікімедіа Україна».

500-тисячною статтею стала стаття «Електронний газ», котра, проте, того ж дня була перейменована у статтю «Модель вільних електронів». Стаття описує одну з базових теорій фізики металів. Започаткував ювілейну статтю користувач, котрий редагує Вікіпедію під псевдонімом «Звірі». З його сторінки користувача видно, що його звати Максимом, він цікавиться квантовою теорією поля, фізикою елементарих частинок та космологією, має знання в області абстрактної математики, живе у Львові. Всього Максим започаткував в українській Вікіпедії 221 статтю.

Вікіпедія — вільна енциклопедія. Вона вільна і безплатна для користування і поширення. Вільна від реклами — підтримується за рахунок добровільних пожертв. Вільна для редагування. Вікіпедію добровільно і безоплатно створюють і редагують звичайні люди. Створювати, редагувати і навіть перейменовувати статті у ній просто — це може робити кожен, хто має базові навики роботи з комп'ютером.

Розмір і якість кожного мовного розділу Вікіпедії залежить від спроможності народів, що користуються цією мовою, творити інтелектуальний продукт. З наявністю потужної Вікіпедії також пов'язують майбутнє тієї чи іншої мови, її виживання і розвитку в епоху інформаційного суспільства.

Українська Вікіпедія серед усіх мовних розділів цієї вільної енциклопедії посідає 12-те місце за розміром бази даних. За відвідуваністю українська Вікіпедія вже четвертий місяць на 20 місці із показником понад 70 млн переглянутих протягом місяця сторінок.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути