chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові презентували сайт про духовну велич міста

04 липня 2014 о 09:59

Управління внутрішньої політики Львівської міськради відкрило сайт «Духовна велич Львова», який має продемонструвати різнобарвне та насичене життя релігійного Львова.

Представляючи його на прес-конференції в мерії, начальник управління Андрій Шевців зазначив, що проект є міжконфесійним.

За словами редактора сайту Євгена Бойка, все почалося зі сторінки на Фейсбуці, де виставлялися повідомлення про релігійні події у Львові. А коли увага до неї значно зросла, вирішили створити окремий сайт.

Сайт складається з трьох блоків: довідкового (про існуючі конфесії, контакти храмів тощо), інформаційного (новини та анонси) і аналітичного (інтерв'ю, статті, дискусії).

На сайті планують розповідати про життя святих, львівську сакральну спадщину, робити огляди фільмів. Вже зараз на сайті активно оновлюються блоги.

Над сайтом працюють молоді журналісти, випускники ЛНУ ім. І.Франка та УКУ, семінаристи. До співпраці залучені прес-служби різних Церков.

Оцінюючи перспективи цього проекту, директор Наукової бібліотеки ЛНУ Василь Кметь сказав, що він має представити дійсно неповторну львівську спадщину міжконфесійного діалогу. Науковець навів приклад образу Львівської Богородиці, який історично об’єднав римо-і греко-католиків, вірмен і православних. Коментуючи це, один з натхненників сайту о. Павло Дроздяк, керівник прес-служби Львівської архиєпархії УГКЦ, сказав, що це є приклад «єдності у різноманітності».

Керівник прес-служби Львівської єпархії УПЦ КП Лука Карп’юк звернув увагу, що перевагою таких сайтів є можливість у невеликій тематичній ніші заглибитися і якісно висвітлювати релігійну палітру Львова.

Джерело: РІСУ
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути