chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові представляють виставку про жіночі імена у вулицях міста

06 вересня 2014 о 09:29

На площі Ринок у Львові представлено виставку «Жіночі імена у вулицях Львова» – 24 портрети жінок, на честь яких названі вулиці міста.

Серед них Марія Заньковецька, Соломія Крушельницька, Христина Алчевська, княгиня Ольга, Леся Українка, Наталя Кобринська, Ольга Кобилянська, повідомляє Радіо Свобода.

В експозиції – портрети і історія життя кожної жінки, які жили у різний час, але всіх їх об’єднувала любов до України і сильний дух. Чимало з жінок, які пережили Другу Світову війну, пройшли через радянські табори, багато завершували своє земне життя у злиднях.

radiosvoboda.org

 radiosvoboda.org

«Із 1198 назв вулиць Львова 34 мають жіночі імена. Це дуже показово. Ми хотіли показати українську історію з українською жінкою, показати цей пласт. Тут такі особистості, які практично не відомі навіть тим, хто живе на цих вулицях. Ми хотіли передусім зробити цю виставку для львів’ян», – каже Галина Папірник, активіст громадської організації «Жіночий вибір», інціатор експозиції.

Історія кожної жінки, представленої на виставці, особлива, а це письменниці, меценати, педагоги, різнопланові особистості. Всі ці жінки були вільні і пропагували жіночу присутність у будівництві держави.

radiosvoboda.org

 radiosvoboda.org

«Ці жінки не мали страху. Тут погляд кожної жінки пронизує, стимулює до праці. В українському парламенті таких жінок немає. Кожна жінка, портрет якої є тут, мала непросту долю», – говорить Ольга Пастушенко, голова Львівського відділу «Союзу українок», організатор виставки.

Оглянути виставку можна до кінця вересня.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути