chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові представляють виставку про жіночі імена у вулицях міста

06 вересня 2014 о 09:29

На площі Ринок у Львові представлено виставку «Жіночі імена у вулицях Львова» – 24 портрети жінок, на честь яких названі вулиці міста.

Серед них Марія Заньковецька, Соломія Крушельницька, Христина Алчевська, княгиня Ольга, Леся Українка, Наталя Кобринська, Ольга Кобилянська, повідомляє Радіо Свобода.

В експозиції – портрети і історія життя кожної жінки, які жили у різний час, але всіх їх об’єднувала любов до України і сильний дух. Чимало з жінок, які пережили Другу Світову війну, пройшли через радянські табори, багато завершували своє земне життя у злиднях.

radiosvoboda.org

 radiosvoboda.org

«Із 1198 назв вулиць Львова 34 мають жіночі імена. Це дуже показово. Ми хотіли показати українську історію з українською жінкою, показати цей пласт. Тут такі особистості, які практично не відомі навіть тим, хто живе на цих вулицях. Ми хотіли передусім зробити цю виставку для львів’ян», – каже Галина Папірник, активіст громадської організації «Жіночий вибір», інціатор експозиції.

Історія кожної жінки, представленої на виставці, особлива, а це письменниці, меценати, педагоги, різнопланові особистості. Всі ці жінки були вільні і пропагували жіночу присутність у будівництві держави.

radiosvoboda.org

 radiosvoboda.org

«Ці жінки не мали страху. Тут погляд кожної жінки пронизує, стимулює до праці. В українському парламенті таких жінок немає. Кожна жінка, портрет якої є тут, мала непросту долю», – говорить Ольга Пастушенко, голова Львівського відділу «Союзу українок», організатор виставки.

Оглянути виставку можна до кінця вересня.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути