chrome firefox opera safari iexplorer

«Наказано забути» — у Києві покажуть чеченський фільм, заборонений в Росії

15 травня 2015 о 13:00

19 травня, у Синій залі Будинку кіно відбудеться прем'єрний показ чеченського художнього фільму «Наказано забути» та зустріч з його режисером Хусейном Еркеновим.

Фільм оповідає про депортацію чеченців та інгушів у лютому 1944 року. Рятуючись, герої втікають у гори, але зрештою повертаються, щоб дізнатися долю сім'ї. Вони стають свідками жахливої трагедії, коли війська НКВД спалюють живцем декілька сотень місцевих жителів, що відмовилися йти з рідної землі.

Фільм «Наказано забути» заборонено до показу в Росії. Минулого року Міністерство культури РФ відмовилося видати стрічці прокатне посвідчення, зазначивши, що її демонстрування «сприятиме розпалюванню міжнаціональної ворожнечі», та наголосивши, що центральний епізод кінокартини — масове убивство жителів гірського аулу Хайбах — є «історичною фальшивкою».

Спеціальні покази фільму відбулися на Московському та Варшавському МКФ.

Режисер Хусейн Еркенов особисто представлятиме фільм глядачам Будинку кіно. Він вважає, що стрічка актуальна не лише тим, що відкриває сторінку радянської тоталітарної історії, яку досьогодні намагаються не помічати, але й тому, що унаочнює нелюдську логіку дій також і чинної російської влади. І дійсно, можна проводити паралелі між подіями, демонстрованими у «Наказано забути», і трагічними подіями в Одесі, тим, що відбувалося (і відбувається) в Криму, на Сході України.

Автори сценарію: С. Заурбеков, Р. Коконаєв

Режисер Х. Еркенов

Оператор А. Петріга

Композитор В. Дашкевич

В ролях: Х. Ахмадова, Ш. Мітраєв, М. Атаєв, Р. Хайрулліна, Р. Кузнеченко, Р.Коконаєв, Д. Омаєв, М. Дудаєв, З. Улабаєва
Росія, 2014 рік

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Новини культури

18 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Аверін
(1885, с. Чепіль, Харківська область – 1955) – український зоолог, громадський діяч. Опублікував близько 340 праць з ентомології, орнітології, мисливствознавства, рибництва, і охорони природи. Один із перших організаторів справи захисту рослин в УРСР і підготовки кадрів у цій галузі.
Розгорнути
Народився Володимир Різниченко
(1870, с. Велентієве, Чернігівська область – 1932) – український геолог, художник-карикатурист, поет. У своїх дослідженнях грунтовно висвітлив стратиграфію та тектоніку Середнього Придніпров’я («Природа Канівських дислокацій», «До питання про час і умови утворення укр. лесу», «Про четвертинні рухи земної кори в районі сер. Дніпра»). Ініціатор заснування Канівського музею-заповідника «Могила Т.Шевченка».
Розгорнути
Народилася Євгенія Ярошинська
(1868, с. Чуньків, Чернівецька область – 1904) – українська письменниця, етнограф, фольклорист, громадський діяч. Видала зібрані нею на Буковині «Народні пісні з-над Днітра».
Розгорнути
Народився Сергій Єфремов
(1876, с. Пальчик, Черкаська область - 1939) — український громадсько-політичний і державний діяч, літературний критик, історик літератури. Один з найвидатніших представників неонародництва в українській літературі. Автор видання «Щоденника» і «Листування» Т. Шевченка та фундаментального двотомника «Історія українського письменства».
Розгорнути