chrome firefox opera safari iexplorer

Укрзалізниця переходить на використання сонячної енергії

21 травня 2015 о 10:00

У 2015 році на Львівській залізниці встановлять 27 сонячних колекторів для забезпечення теплою водою залізничників і економії природного газу, вугілля та електроенергії.

Як зазначає начальник відділу з контролю за використанням енергоресурсів Зеновій Чущак, найпотужніші сонячні нагрівачі найближчим часом почнуть використовувати на станції Трускавець. Згідно з укладеним з сторонньою фірмою договором, геліосистеми будуть забезпечувати теплою водою кілька десятків кімнат відпочинку та господарські приміщення, які знаходяться на вокзалі.

У другому кварталі 2015 року запрацює п’ять сонячних колекторів у локомотивному депо Львів-Захід, ще чотири – у локомотивному депо Здолбунів та Ковель. Примітно, що ці геліосистеми працівники-раціоналізатори згаданих підприємств Львівської залізниці розробили та виготовили з підсобних матеріалів самотужки.

Ще один сонячний колектор в неопалювальний період введуть в експлуатацію у пасажирському вагонному депо Чернівці. У третьому кварталі 2015 року встановлять 10 сонячних колекторів у моторвагонному депо Здолбунів, які грітимуть воду для санпобутблоку, а в четвертому кварталі – по одному колектору у Стрийській, Івано-Франківській і Ужгородській дистанціях колії та у БУ-5.

Крім цього, Львівська залізниця зменшить використання вугілля для підігрівання води у пральні та на пункті переставляння вагонів пасажирського вагонного депо Ковель, використовуючи відходи деревини.

Передбачається, що впровадження нетрадиційних і відновлювальних джерел енергії дозволить залізниці у 2015 році зекономити майже 900 тисяч гривень.

Джерело: inspired
Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути