chrome firefox opera safari iexplorer

Прихована аудіо- та відеофіксація фактів корупції чиновників стала законною

28 травня 2015 о 10:45

Кожен громадянин тепер може безперешкодно використовувати засоби прихованої аудіо- та відеофіксації для документування фактів корупції.

Верховна Рада України підтримала проект закону №1165 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення ролі громадянського суспільства у боротьбі з корупційними злочинами».

Змінами передбачається також введення у кримінальне процесуальне законодавство інституту громадського звинувачення у сфері корупційних злочинів. Це означає, що громадським обвинувачем може стати будь-яка фізична або юридична особа, яка безпосередньо постраждала від кримінального злочину або якій стало відомо про скоєння злочину.

Як зазначає видання Дзеркало тижня, автор законопроекту Андрій Кожем’якін пояснив, що «громадський обвинувач користується такими ж правами, як і слідчий, і прокурор, і стає повноправним учасником розслідувань кримінального провадження».

Права та обов’язки громадського обвинувача виникають в особи з моменту надання їм слідчому, прокурору заяви, повідомлення про скоєння кримінального злочину.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути