chrome firefox opera safari iexplorer

З нових умов вступу до вишів зник пункт, який заважав корупції

02 жовтня 2013 о 10:50

Міністерство освіти і науки оприлюднило для громадського обговорення умови прийому до вищих навчальних закладів на 2014 рік.

Документ вивішено на стайті Міносвіти.

Як помітили журналісти «Свідомо», основною зміною умов у порівняння з цьогорічними є відсутність інформації про систему «Конкурс»,

Якщо в цьогорічних правилах в пункті 23 сказано, що "інформування громадськості про подання заяв на вступ до вищих навчальних закладів І-IV рівнів акредитації здійснюється за даними Єдиної бази із зазначенням категорій вступників… зокрема в інформаційній системі «Конкурс», то в проекті умов на наступний рік сказано лише про Єдину базу.

Система «Конкурс» — це он-лайн сервіс, за допомогою котрого вступники могли передивлятися свій рейтинг в тому чи іншому університеті.

Алгоритм був такий: абітурієнт подає документи в декілька обраних університетів. Дані про його бали вносилися до системи, котра розставляла вступників у рейтинговому порядку. Таким чином можна було стежити, чи маєш ти шанс вступити.

Також за допомогою системи дуже легко виявляти порушення — наприклад, коли вступник з меншим балом чомусь «обходив» колегу з вищим.

«Свідомо» зазначає, що поки невідомо, чи справді Міносвіти вирішило прибрати цю систему, чи «вклинило» її в Єдину державну базу з питань освіти, що містить всю інформацію про вступників і студентів.

Розділи: Новини освіти

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути