chrome firefox opera safari iexplorer

Акція «Доречне слово»

Дата події:21 листопада 2014 о 08:00
Місце події:МузейТичини, вулиця Терещенківська, 5 в Києві
Більше про подію:

Музей Тичини 21 листопада оголошує акцію «Доречне слово». Її сенс полягатиме в тому, що кожен з нас саме в цей день знайшов час і завітав хоч на кілька хвилин до Відкритого музейного простору «Двокрапка», щоб написати лист-побажання з теплими словами (а їх завжди можна знайти!) нашим солдатам, які зараз знаходяться в госпіталях чи в зоні АТО. Було б добре, якби кожен з нас таких листів написав кілька, аби більше людей в ту мить, коли читатимуть цей лист, відчули себе щасливими від того, що про них пам"ятають і піклуються.

Досі пропагувалася ідея написання дітьми листів нашим солдатам, оздоблення їх малюнками. Ми неодноразово бачили сюжети чи читали про те, як ці листи солдати тримали разом з особистими документами і перечитували їх десятк й сотні раз, вважаючи, що саме ці листи рятують їм життя.

Ми ж пропонуємо, щоб такі ж самі теплі й зворушливі листи нашим солдатам написали дорослі люди, які знаюсь не зі слів, а з власного життя про гіркоту втрати, про стражадння й біль — душевний і фізичний, про силу вчасно вимовленого слова підтрики. Очевидно, дорослі люди зможуть підібрати слова, яких іще не має в слововжитку наших дітей і такі «дорослі» листи дозволять «почути» за написаними словами інтонації і тембр голосів дорогих, близьких людей.

22 листпада 2014 року ці листи ми перев"яжемо жовто-синіми стрічками, віддамо представникам громадських організацій і подумки побажаємо одужання пораненим бійцям і повернення додому живими тим, хто зараз боронить українську землю від непроханих зайд.

Ця акція триватиме в #МузейТичини 21 листопада 204 року з 8.00 до 20.00. Отже, кожен з вас може навіть перед початком робочого дня зайти до Музею та написати листа з доречними словами тих, хто їх дуже потребує. Також впродовж робочого дня, в обідню перерву, після роботи — вас чекатимемо в нашому музеї.

Якщо ви не можете прийти самі, напишіть, будь ласка, такий лист заздалегідь і 21 листопада принесіть чи передайте до нашого музею. 21 листопада — Всесвітній день привітань. Не лише в цей день, а й завжди найдорочі нам люди хотіли б чути теплі й дружні слова привітання чи простої людяної підтримки. Зараз таких слів підтримки чекає багато хто з наших співвітчизників.

Ця акція не забере у вас багато часу, не коштуватиме вам ніяких грошей, але сила думки й безцінність доброго, щирого слова зможуть зробити ближчими нас з вами і тих, хто читатиме наші листи. Нам лише здається, що ми не знайомі з тими солдатами. насправді ми їх знаємо. Вони — наші Герої.

Отже: 21 листопада 2014 року, 8.00 — 20.00, #МузейТичини, вулиця Терещенківська, 5 в Києві.

4 липня

Інші дати
Данило Демуцький 
1893 –  класик українського і світового кіно, кінооператор і фотограф. Кінооператор О. Довженка («Арсенал», «Земля»), Б. Барнета і І. Савченко. Заслужений діяч мистецтв Української РСР (1954). Заслужений діяч мистецтв Узбецької РСР (1954). Лауреат Сталінської премії першого ступеня (1952). Жертва сталінських репресій.
 
Розгорнути
Юліан Панькевич 
1863 – український графік, релігійний живописець (іконостаси, картини «Ісус Христос», «Богородиця», «Сільська Мадонна»), автор єдиного портрета І. Франка, зробленого з натури, ілюстрацій до поетичної антології «Акорди», «Слова о полку Ігоревім», творів Г. Хоткевича, С. Руданського, Я. Щоголіва. Учитель М. Бойчука.
Розгорнути
Народився Петро Панч (Панченко)
український письменник, член групи «Плуг», ВАПЛІТЕ, ВУСПП. Автор книг: «Гомоніла Україна», «Син Таращанського полку», «Білий вовк», «Три копійки» та ін. Офіцер Армії УНР.
«Гомоніла Україна, Довго гомоніла, Довго, довго кров степами Текла-червоніла.» (Тарас Шевченко).
Розгорнути