chrome firefox opera safari iexplorer

Книжковий фестиваль «Джура-фест», Тернопіль

Дата події:11-13 травня 2011 р.
Місце події:Тернопіль, Обласний академічний драматичний театр ім.. Т. Шевченка
Більше про подію:

Цього року «пофестивалити» до Тернополя приїдуть, зокрема, Тарас Прохасько, Іван Андрусяк, Марія Чумарна, Андрій Бачинський, Влада Прокаєва.

Поспілкуватися з авторами і видавцями та й просто купити книги можна буде упродовж цих днів з 10 до 18 години.

Фестиваль організований спільними зусиллями Тернопільської обласної ради, Тернопільської обласної державної адміністрації, Тернопільської міської ради, Благодійного фонду “Соломія”, Міжнародної асоціації “Україна і світове українство”, Благодійного фонду Влади Прокаєвої.

Вперше до Тернополя приїдуть видавництва “Розумна дитина”, “Смолоскип”, “Добра читальня”. А також — знову побувають на фестивалі видавництва “Зелений пес”, “Старий лев”, “БАК”, видавництво Києво-Могилянської академії та багато інших.

Загалом до Тернополя приїде 39 видавництв, які представлять свої видання, авторів.

Благодійний фонд Влади Прокаєвої “Обдаровані діти — майбутнє України” розробив Всеукраїнський соціально-культурний проект “З книгою в серці” та соціальну фотовиставку “Зірки. З книгою в серці” у рамках проекту. Цю виставку побачать тернополяни, відкриття якої відбудеться 11 травня о 13 годині в «Бункерімуз». Цього ж дня на всіх гостей очікує офіційне відкриття фестивалю о 15 годині та творчий вечір Олександра Смика на малій сцені драмтеатру о 19 годині.

Ще однією “родзинкою” стане вечір співаного слова, що відбудеться в обласній філармонії 12 травня о 18 годині (вхід вільний), де свої пісні виконуватимуть відомі барди. На цей захід приїде спеціальний гість Валерій Маренич, будуть виступати також Сергій Лазо, Леся Романчук, Олег Герман, Руслан Воньо, Наталка Кременчанка, Олександр Смик, отець Василь Брона та багато інших. 13 травня у Тернопільській обласній філармонії для всіх гостей фестивалю і тернополян концерт даватимуть музиканти Тернопільського музичного училища імені Соломії Крушельницької.

Вхід вільний.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути