chrome firefox opera safari iexplorer

Міжмузейний арт-проект «ВІКНА»: виставка етностроїв та світлин вікон українських хат

Дата події:5 лютого-8 березня 2015
Місце події:Мистецький арсенал, Київ, вул.Лаврська, 12
Більше про подію:

Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» 5 лютого 2015 року презентує міжмузейний арт-проект «ВІКНА», що триватиме до 1 березня 2015 та організований спільно з Національним центром народної культури «Музей Івана Гончара», Національним музеєм народної архітектури та побуту України та Національним музеєм українського народного декоративного мистецтва.

В рамках проекту «ВІКНА» вперше експонуватимуться 100 унікальних українських етностроїв кінця ХІХ – початку ХХ ст. із провідних музейних колекцій. Наскрізним мотивом експозиції стане галерея світлин вікон українських хат з різних куточків України, зібраних етнографом, дослідником, митцем Петром Гончаром у його мандрівках та експедиціях.

Проект має на меті продемонструвати високі зразки народного мистецтва, актуалізуючи джерела модерної ідентичності. Адже на тлі суспільних трансформацій, що відбуваються останнім часом в Україні, спостерігається значне пожвавлення інтересу до української національної культури та традицій. Етносимволіка стала частиною нашого щоденного життя, символом солідарності, приналежності до політичної нації, що сформована на загальноцивілізаційних принципах громадянського суспільства.

Освітня програма арт-проекту ВІКНА познайомить відвідувачів Мистецького Арсеналу з традиціями створення народного костюму, символізмом його орнаментації, його роллю у суспільних відносинах – чудова нагода зануритись у часи, коли нинішні музейні експонати були частиною щоденного побуту наших предків, коли краса кольорів і візерунків слугувала захистом і оберегом, де кожен стібок мав своє сакральне значення.

Спеціальний проект Петра Гончара
Куратори: Ольга Мельник, Вікторія Величко, Ігор Оксаметний

Відкриття: 5 лютого о 18:00
Вхід на відкриття за запрошеннями або квитками вартістю 100 грн.
Прес-конференція: 5 лютого о 16:00
Вхід для журналістів за попередньою акредитацією

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути