chrome firefox opera safari iexplorer

Великий антикварний салон-2010

Дата події:16-26 грудня 2010 р.
Місце події:м. Київ, Мистецький арсенал (вул. Лаврска, 12)
Більше про подію:

Третій великий антикварний салон відбудеться під знаком «Музей–гість». Буде представлено зіркові зібрання провідних музеїв Чернігова, Львова та Музею історії Києва. В одному з проектів продемонструють відомий та майже забутий Київ середини та другої половини ХХ століття. 

Сакральне мистецтво України ХVІ—ХVІІІ століть репрезентуватимуть експонати зі сховищ Чернігівського обласного історичного музею ім. В. В. Тарновського, Національної галереї мистецтв у Львові, Львівського музею історії релігії, Національного заповідника «Софія Київська» та Музею «Духовні скарби України». 

Це вперше за багато років в одному просторі буде представлено разом східну (православну) та західну (католицьку) мистецькі традиції.

Родзинкою Великого антикварного салону буде унікальна срібна шата кіота Чудотворної ікони Іллінської Богоматері, написана ченцем Григорієм Дубенським коштом гетьмана Івана Мазепи у Троїцькому соборі Чернігова. 

Чудотворною ікону визнали після смерті Богдана Хмельницького, у період Руїни, коли з очей Божої Матері сім днів поспіль лилися сльози. Оздоба на ікону, що покриває майже все зображення, нанесена на іконну дошку, окрім обличчя й рук, за 350 років свого існування зазнала пошкоджень. 

Її реставрували в Америці, виставляли в Українському музеї у Нью–Йорку, а сьогодні повернули в Україну. Шата складається з 18 окремих пластин, що кріпилися до дерев’яного каркаса та між собою цвяхами і заклепками. У горішній частині над іконою зображено Успіння Богородиці, яке композиційно і за змістом пов’язане зі сценами коронування Марії і вознесіння Богородиці. Нижній фриз шати оздоблений гербом Івана Мазепи в оточенні гармат, діжок із порохом, ядер, рушниць, списів та іншої військової атрибутики.

«Поява у Старому київському арсеналі шати є символічною. Відомо, що цю споруду зведено на місці Вознесенського дівочого монастиря, ігуменею якого була Марія Магдалина Мазепина. Коштом гетьмана та його матері в 1701—1705 роках тут було зведено величний Вознесенський собор та храм Покрови Богородиці», — зазначає прес–секретар «Мистецього арсеналу» Лариса Лисова.

Окрім цього, Великий антикварний салон-2010 представить розмаїту палітру приватних та галерейних зібрань, в якому візьмуть участь близько 25 українських галерей.

2 липня

Інші дати
Ольга Олійник
1925 – український радянський математик. Перша радянська жінка, котра у 29 років стала доктором фізико-математичних наук.
Розгорнути
Володимир Правдич-Немінський 
1879 – український фізіолог, електрофізіолог, нейрохімік. Уперше зареєстрував електричну активність головного мозку тварини та класифікував записані хвилі (нині це називають електроенцефалограмою).
Розгорнути
Народився Володимир Александров
(1825, с. Бугаївка, Харківська область – 1894) – український письменник, музикант, фольклорист, краєзнавець, доктор медицини. Автор оперети «За Немань іду», збірок поезій та перекладів, зібрав та опублікував «Народний пісенник з найкращих українських пісень».  
Ти несись, мій спів, з мольбою, В небо відлітай. І на тихую розмову Вийди, мила в гай. А в гаю гримить, стихає Пісня солов'я, Тож він милу викликає, Молить, як і я. (Володимир Александров)
Розгорнути
Народився Михайло Спіров
(1892, Росія – 1973) – український вчений-анатом, лімфолог. Праці (понад 60) присвячені дослідженню лімфатичної системи, вивченню будови центральної нервової системи, питанням тератології, методиці викладання анатомії та її історії.
Розгорнути

Новини Дивитися всі