chrome firefox opera safari iexplorer

Відкриття V Великого скульптурного салону

Дата події:17 лютого 2011
Місце події:Київ, Мистецький арсенал
Більше про подію:

Цього року Великий скульптурний салон вперше в Україні представить сенсаційну колекцію — повне зібрання шедеврів пластики майстра французького імпресіонізму Едгара Дега (1834 — 1917).

У «Мистецькому арсеналі» експонуватиметься 74 бронзових скульптури Едгара Дега, відтворених із збережених воскових фігур та виконаних на замовлення спадкоємців майстра після його смерті у знаменитій ливарній майстерні Вальзуані (Франція).

Окрасою експозиції стане одна з найвідоміших у світі скульптур — «Юна танцівниця». Це єдина скульптура, яку художник експонував за життя.

Пластичні етюди Дега найповніше виражають творчий настрій художника у той період, коли він почав стрімко втрачати зір. У своїх скульптурах Дега залишається вірним головним мотивам своєї творчості — майстра завжди надихали витончені образи танцівниць, купальниць, граційні фігури коней. Покладаючись на чуття, Дега домагався виразної передачі миттєвого руху, гостроти і несподіванки пози, зберігаючи при цьому пластичну цілісність і конструктивність фігури.

Великий скульптурний салон 2011 представить твори також 40 провідних українських майстрів скульптури, які своїми колекціями презентуватимуть тенденції сучасної української пластики.

Салон-2011 буде відкрито для відвідування з 18 лютого по 13 березня щодня з 11:00 до 20:00. Вартість квитків — 40 грн., пільгова вартість — 20 грн.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути