chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка Андрія Гуренка «Сновидіння. Вибране» (живопис, графіка)

Дата події:30 вересня – 18 жовтня 2014 р.
Місце події:м. Київ, вул. Воздвиженська, 10-Б. (044) 425-90-90
Більше про подію:

У всі культурні епохи людину цікавила природа сну, вабили його таїна, ефемерність і – особливо – зв’язок із реальністю. Описи сновидінь варіюються від зовсім ординарних і побутових до фантастичних, сюрреалістичних, а тлумачення – від містичного, трансцендентного до виключно наукового. Хтось із філософів, онейрологів чи психоаналітиків зазначив би, що це – суб’єктивне сприйняття образів, які виникають у свідомості людини, котра спить. Вони – пряма маніфестація підсвідомого, репрезентація нездійснених бажань. Сновидіння – різновид свідомої розумової діяльності, котрий має безпосередній стосунок до природи творчості.

Дефініцій – безліч, та художник Андрій Гуренко не вдається до жодних логічних пояснень, чітких визначень, не будучи, відповідно, адептом котроїсь із теорій чи квазітеорій сновидінь. За посередництва кольору, форми, фактури й орнаменту він створює мистецькі візії, представлені в проекті «Сновидіння. Вибране»: зведене до граничної густини орнаментальне плетиво; хащі, що пульсують невідомим життям під патиною місячного світла; дивні квіти й зооморфні істоти; люди, час яких застиг чи то в містерійному дійстві, чи в ритуалізованому не-діянні.

Андрій Гуренко говорить, що він достеменно не знає, чому формується саме такий образний ряд, і не бачить це у своїх снах. Що ж криється в химерному світі його живопису й графіки?.. Можливо, прагнення впіймати бажане видиво. Можливо, крізь Гуренкові роботи шукають вихід культурні архетипи. Чи то Гіпнос нагадує так про вічне тривання міфу. Ось художник прочиняє двері в іншобіччя Босхових фантасмагорій. Неспішно веде бесіду з делла Франческою серед врочистого ренесансного простору. І гостюють у його майстерні Чжуан Чжоу та Борхес.

На всі припущення мистець тільки посміхається: хто зна, хто зна… Зрештою, вдивлятися у сни завжди набагато цікавіше, аніж про них оповідати.

«Ці образи мені не сняться. Коли починаю працювати, то полотно ніби стає дзеркалом сновидінь, і саме в ньому бачу те, чому надаю кольору, форми й фактури. Сновидіння – дуже рідкісна дивовижна реальність, що дозволяє примирити побутове існування й творчість. За рахунок картини я проживаю інше життя», — Андрій Гуренко

Про автора

Народився 1970 року в Києві. Закінчив Київський технологічний інститут легкої промисловості (1988—1993), диплом художника-модельєра.

Працює в царині живопису, графіки та ленд-арту. Член Всеукраїнської творчої спілки художників «БЖ-Арт».

Роботи знаходяться у приватних колекціях України, Росії, Німеччини, Швеції, США, Австралії, Хорватії.

Відкриття виставки – 30 вересня о 18 годині.

Виставка працює по 18 жовтня з 11:00 до 19:00, окрім неділі та понеділка.

Вхід – вільний.
E-mail: avs_art@i.ua. Наш сайт: www.avsart.com.ua.

10 травня

Інші дати
Ігор Толмачов
1962 –  фізик, організатор і координатор Євромайданівського та волонтерського руху у Харкові, учасник самооборони, громадський активіст. Загинув від вибуху 22 лютого 2015 року під час ходи, присвяченої річниці акцій Євромайдану проти проведення в Харкові з’їзду депутатів всіх рівнів.
 
Розгорнути
Народився Леонід Бакштаєв
(1934, с. Добринь, Білорусія - 1995) - актор театру і кіно, викладач Київського ДІТМ ім. І. К. Карпенка-Карого. Грав у Київському академічному російському драматичному театрі ім. Лесі Українки. Ролі у фільмах "Незабутнє", "Бумбараш", "Ати-бати, йшли солдати", "Білий птах з чорною ознакою", "Вбити "Шакала".
"Актор - це доля. В людини має бути те, що не можна пояснити словами: можливо, якась особлива енергія, харизма, дух. Це або є, або немає" (Наталя Сумська)
Розгорнути