chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка «Петриківський розпис: минуле в сучасному»

Дата події:16-30 листопада 2012 р.
Місце події:Центр Української Культури та Мистецтва: Україна, м. Київ вул. Хорива, 19-В ст. м. Контрактова площа (вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів) Час роботи виставкового центру: Пн.-Пт. – 10:00 – 19:00 Сб. – 10:00 – 18:00
Більше про подію:

Основу експозиції складають роботи дітей — вихованців Центру дитячої творчості «Барви України», м. Вінниця. На виставці представлено понад 50 дитячих робіт.

Більшість мотивів творів виставки навіяні відвідуванням талановитою малечею славетного центру петриківського розпису – с. Петриківки. В дитячих роботах живе гармонія і щастя, радість соняхів та подих вітру, спогади птахів та чистий світ казкових мрій.

Центр дитячої творчості «Барви України» створено 2001-го року художником — живописцем Світланою Телець. Нині творча спілка налічує понад 150 юних художників. Її відвідують діти та молодь, віком від 4 до 30 років.

Підтвердженням успішної одинадцятирічної діяльності центру є гран-прі та перемоги учнів на міжнародних фестивалях в Японії, Китаї, Словенії, Польщі, Росії, Угорщині, Іспанії та Італії. Чимало робіт вихованців знаходяться у приватних колекціях світу.

Програму навчання дітей та юнацтва петриківському розпису у Центрі «Барви України» було започаткована у травні 2011 року. Назва цієї програми — «Петриківський розпис — зв’язок минулого з сьогоденням». Черпаючи з джерел петриківських народних розписів, вихованці центру передають у сучасному вимірі світ гармонії та духовності. Адже історія петриківського розпису невід’ємна від історії України.

Історія петриківського розпису тісно пов’язана з Запорізькою Січчю. Невичерпним першоджерелом для розписів хат у селах навколо Січі був світ природи, який оточував ці села. Квіти, ягоди, калина, соняхи, колоски, листя, птахи і комахи у вигляді фантастичних квітів прикрашали стіни хат. Розписи були обов’язковими, вважалося, що вони були оберегом від заздрощів і зла, а також запорукою добробуту і злагоди в родині.

Ініціатори та організатори виставки — Центр Української Культури та Мистецтва, Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна».

Ласкаво просимо! Вхід вільний!

Відкриття виставки — 16 листопада 2012 року о 13.30

19 червня

Інші дати
Никифор Шолуденко 
1919 – гвардії старшина, командир розвідувального взводу 22-ї гвардійської танкової бригади 1-го Українського фронту. Загинув, визволяючи Київ. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Євген Шерстобитов
(1928, м. Улан-Уде, Росія – 2008) – український кінорежисер і сценарист. На кіностудії імені О.Довженка поставив фільми «Туманність Андромеди», «Юнга зі шхуни «Колумб» та ін.
«Там, де є українці, там завжди є мистецтво» (Юрій Липа)
Розгорнути
Народився Євген Купчинський
(1867, Тернопільська область - 1938) – український композитор, віртуоз-цитрист, диригент.  
Розгорнути

Новини Дивитися всі