chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка «Візит привидів»

Дата події:1-30 жовтня 2016
Місце події:Центр візуальної культури Київ, вул. Глибочицька, 44, 2-й поверх
Більше про подію:

Центр візуальної культури та “Політична критика” запрошують на відкриття виставки “Візит привидів”, що відбудеться в суботу, 1 жовтня, о 19.00 у Центрі візуальної культури. Виставка триватиме до 30 жовтня. В неділю, 2 жовтня, о 15.00 відбудеться кураторська екскурсія.

Виставка “Візит привидів” ставить питання не лише про те, що пам'ятати, але й про способи розповідати історію візуальними чи іншими художніми засобами. Адже привиди – це не просто образи чи примари, це набори смислів, що нагадують про травми минулого і постійно знаходять для себе нові форми вираження.

Тематично виставка охоплює новітню історію України: війна, злочини ненависті, контраверсії декомунізації. Разом із тим “Візит привидів” поглиблює розуміння цих тем, звертаючись до давніших європейських феноменів – фашизму, антисемітизму, репресивного аспекту східнонімецького соціалізму тощо.

Учасниці та учасники працюють з відчуттям тривожного очікування – власне, вони показують, яким чином його можна перервати. Вони організовують простір виставки як такий, що наповнюється шумами й образами, історіями й досвідами – саме в цій ситуації активізується робота пам’яті й пропрацювання болісного минулого.

Виставка відбудеться за підтримки Федерального центру політичної освіти (Bundeszentrale für politische Bildung, Німеччина) та в рамках міжнародної конференції “Суперечливі спогади про складне минуле. Східна Європа крізь призму історичних подій XX століття”, присвяченої віктимізації та відповідальності, висвітленню конкурентних історичних наративів, а також впливу діаспори на прояви історичної пам'яті у постсоціалістичних країнах.

Кураторка: Катерина Міщенко.

Художники й художниці: Пьотр Армяновскі, Анатолій Бєлов, Оксана Брюховецька, Пеґґі Бут, Айко Ґрімберг, Die Tödliche Doris, Ангеліна Карякіна, Дмитро Левицький, Микола Рідний, Сергій Попов, Сандра Шуберт, Михаіл Толмачов.

Графічний дизайн: Катаріна Кьолер, Вольфанг Шверцлер.

Години роботи виставки: 14.00 – 20.00 у будні, 12.00 – 20.00 у вихідні. Вихідний: понеділок.

У рамках виставки відбудуться заходи:

7 жовтня (п’ятниця), 19.00 – показ фільму Олексія Радинського “Зсув” (2016)
9 жовтня (неділя), 12.00 – воркшоп Анатолія Бєлова для дітей “Ножиці для примар”
21 жовтня (п’ятниця), 19.00 – “Історія в пеклі”, розмова з Микитою Каданом
22 жовтня (неділя), 14.00 – “Справа Бейліса”, перформанс-екскурсія Подолом (за попереднім записом)
29 жовтня (субота), 21.00 – нічна кураторська екскурсія
29 жовтня (субота), 23.00 – дискусія “Ніч із привидами”

Вхід вільний.

Центр візуальної культури (ЦВК) був створений у 2008 році як майданчик для співпраці між академічними, художніми та активістськими спільнотами. ЦВК є незалежною громадською організацією, що займається видавничою і виставковою діяльністю, науковими дослідженнями, проведенням публічних лекцій, дискусій і конференцій. У 2015 році Центр візуальної культури отримав нагороду Європейської культурної фундації ім. принцеси Марґріт. Центр візуальної культури був організатором Київської бієнале 2015 “Київська школа”.

 

19 квітня

Інші дати
Мар’ян Крушельницький
1897 – український актор, режисер. Один із фундаторів українського театру.
Розгорнути
Народився Марко Бараболя (Рознійчук Іван Федорович)
(1910, с.Ділове Закарпатська область - 1945) - український письменник-сатирик, «королем закарпатського гумору» називали його сучасники.
«Не сумуйте, полонини ! Засихайте, сльози! Зацвітайте, черемшини! Смійтесь, верболози» (Марко Бараболя)
Розгорнути