chrome firefox opera safari iexplorer

Лівадійський палац-музей

Область: АР Крим

Лівадія – мальовничий куточок на південному узбережжі Криму, доля якого увібрала в себе поворотні моменти історії...

Свого часу Лівадійський палац був літньою резиденцією останнього російського імператора Миколи II та його родини. У 20-х роках ХХ ст. – першим у світі селянським санаторієм. Наприкінці другої світової війни – місцем зустрічі керівників трьох союзних держав – СРСР, США і Великобританії, на якій вирішувалось питання закінчення другої світової війни і післявоєнного світового устрою.
Слугував державною дачею керівника радянської держави Йосипа Сталіна у перші післявоєнні роки...

Сьогодні – це музей з розвинутою фондово-музейною базою і широкою дослідницькою діяльністю наукових співробітників.
Будівництво палацу продовжувалося з квітня 1910 р. по вересень 1911 р. – 17 місяців. Будинок витриманий, переважно, в стилі Відродження з включенням мотивів візантійської (церква), арабської (внутрішній дворик), готичної (колодязь з химерою) архітектури. Різноманітні архітектурні стилі – своєрідна данина моді початку XX ст. використана й в оформленні інтер'єрів палацу. Палац оточений великим парком – одним із найкращих на Південному узбережжі Криму.

Нині Лівадійський палац-музей – визнаний громадсько-культурний центр України з проведення найбільших миротворчих акцій, значних культурних і політичних заходів на високому державному рівні.

На замітку

Лівадія – селище міського типу Ялтинської міської ради АР Крим. Розташоване на узбережжі Чорного моря, за 3 км від відомого кримського курорту – Ялти – та в 962 км від Києва.

Довідково

Адреса: 98655, Автономна Республіка Крим, м. Ялта, смт Лівадія, вул. Батурина, 44а.
Тел.: (0654) 31-55-79, (0654) 31-00-98.
Час роботи: у літній період – з 10:00 до 18:00 без вихідних, у зимовий період – з 10:00 до 18:00 (Пн, Ср – вихідні).

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути