chrome firefox opera safari iexplorer

Білоцерківський краєзнавчий музей

  • 09117, м.Біла Церква, вул..Соборна, 4
  • (04563) 5-54-61
  • щодня, крім середи з 9.00 до 17.00
  • Пільгове відвідування: Ветерани Великої Вітчизняної війни, інваліди, діти сироти та напівсироти, дитячі садочки.
Про музей:

Білоцерківський краєзнавчий музей є потужним науково-методичним центром Правобережної Київщини. На базі музею щороку проводяться краєзнавчі читання, науково-практичні конференції різного рівня, присвячені визначним подіям історії та сучасності, друкуються їх матеріали.
У 1996 р. в Білоцерківському краєзнавчому музеї започатковано випуск науково-популярного історичного видання – щорічника “Юр’ївський літопис”. Традиційними є в музеї творчі зустрічі з художніми колективами національно-культурних товариств Київщини, тематичні вечори, художні виставки, виставки декоративно-вжиткового мистецтва та народних майстрів.
До 80-річчя Білоцерківського краєзнавчого музею у 2004 році наукова рада БКМ 12 листопада 2002 року прийняла рішення (протокол №8)  про створення прапора Білоцерківського краєзнавчого музею.
У XVI–XX ст. Біла Церква була центром визвольних змагань українського народу, тому за основу прапора було взято форму і малиновий колір козацької корогви з трьома фестонами. У центрі прапора зображено щит із гербом музею. Блакитне тло щита перетинає навпіл срібна річка, над якою зображений чорний дрізд із золотим ключем у лапках, а під річкою – схрещені козацька шабля та булава жовтого кольору. Щит обрамлений барвінковим віночком.

Малиновий колір прапора символізує Київщину, до складу якої входить Біла Церква й історію якої досліджує Білоцерківський краєзнавчий музей.
Дрізд із ключем на гербі символізує  засновника, організатора і першого  директора музею Степана Леонтійовича Дроздова-Мишківського. Річка на гербі це — р  Рось, що несе свої води біля Замкової гори, на якій розташований музей. Шабля і булава — це атрибути гетьманської влади, козацькі клейноди, які супроводжували  козаків у  походах,  були їх святинями і які збирає й зберігає їх музей. Барвінковий вінок — символ вічно молодої України з багатонаціональним розмаїттям її культурної та історичної спадщини.

Прапор Білоцерківського краєзнавчого  музею є результатом  спільної наукової і художньої праці співробітників музею та художників міста  — О. Дмитренка та О. Жарка, які при створенні герба використали цікаву пропозицію С.Гущиної старшого наукового  співробітника відділу природи та археології.

8 липня

Інші дати
8 липня відзначають:
  • День родини
  • День рибалки
Розгорнути
Народився Юрій Смолич
(1900, м.Умань, Черкаська область - 1976) –  український письменник. Один з основоположників фантастичної прози в українській літературі («Останній Ейджевуд»). Автор трилогії «Наші тайни», «Дитинство» і «Вісімнадцятилітні», дилогії «Мир хатам, війна палацам» і «Реве та стогне Дніпр широкий».
Розгорнути