chrome firefox opera safari iexplorer

Білоцерківський краєзнавчий музей

  • 09117, м.Біла Церква, вул..Соборна, 4
  • (04563) 5-54-61
  • щодня, крім середи з 9.00 до 17.00
  • Пільгове відвідування: Ветерани Великої Вітчизняної війни, інваліди, діти сироти та напівсироти, дитячі садочки.
Про музей:

Білоцерківський краєзнавчий музей є потужним науково-методичним центром Правобережної Київщини. На базі музею щороку проводяться краєзнавчі читання, науково-практичні конференції різного рівня, присвячені визначним подіям історії та сучасності, друкуються їх матеріали.
У 1996 р. в Білоцерківському краєзнавчому музеї започатковано випуск науково-популярного історичного видання – щорічника “Юр’ївський літопис”. Традиційними є в музеї творчі зустрічі з художніми колективами національно-культурних товариств Київщини, тематичні вечори, художні виставки, виставки декоративно-вжиткового мистецтва та народних майстрів.
До 80-річчя Білоцерківського краєзнавчого музею у 2004 році наукова рада БКМ 12 листопада 2002 року прийняла рішення (протокол №8)  про створення прапора Білоцерківського краєзнавчого музею.
У XVI–XX ст. Біла Церква була центром визвольних змагань українського народу, тому за основу прапора було взято форму і малиновий колір козацької корогви з трьома фестонами. У центрі прапора зображено щит із гербом музею. Блакитне тло щита перетинає навпіл срібна річка, над якою зображений чорний дрізд із золотим ключем у лапках, а під річкою – схрещені козацька шабля та булава жовтого кольору. Щит обрамлений барвінковим віночком.

Малиновий колір прапора символізує Київщину, до складу якої входить Біла Церква й історію якої досліджує Білоцерківський краєзнавчий музей.
Дрізд із ключем на гербі символізує  засновника, організатора і першого  директора музею Степана Леонтійовича Дроздова-Мишківського. Річка на гербі це — р  Рось, що несе свої води біля Замкової гори, на якій розташований музей. Шабля і булава — це атрибути гетьманської влади, козацькі клейноди, які супроводжували  козаків у  походах,  були їх святинями і які збирає й зберігає їх музей. Барвінковий вінок — символ вічно молодої України з багатонаціональним розмаїттям її культурної та історичної спадщини.

Прапор Білоцерківського краєзнавчого  музею є результатом  спільної наукової і художньої праці співробітників музею та художників міста  — О. Дмитренка та О. Жарка, які при створенні герба використали цікаву пропозицію С.Гущиної старшого наукового  співробітника відділу природи та археології.

26 лютого

Інші дати
Леонід Позен
1849 –  скульптор, у творчості якого вперше яскраво й послідовно втілено тему життя та історії українського народу. Автор пам’ятників М. Гоголю та І. Котляревському в Полтаві, скульптурних композицій «На волах», «Оранка в Малоросії», «Лірник з поводирем», «Кобзар», «Запорожець у розвідці», «Переселенці» та ін.
Розгорнути
Любомир Гузар 
1933 – видатний церковний і громадський діяч, єпископ Української Греко-Католицької Церкви, кардинал Католицької Церкви;  з 2005 по 2011 рр. – предстоятель Української Греко-Католицької Церкви.
Розгорнути
Народився Микола Тимків
(1909, м. Косів - 1985), народний майстер. Автор понад 1200 творів декоративно-прикладного мистецтва, серед яких декоративні тарілки, скриньки, меблі тощо, зроблені плоскорізьбою, інкрустацією й інтарсією.
Розгорнути