chrome firefox opera safari iexplorer

Державний історико-культурний заповідник “Трахтемирів”

  • 258300, м. Канів, вул. Леніна, 68
Про музей:

Регіональний ландшафтний парк “Трахтемирів” Регіональний ландшафтний парк “Трахтемирів” — перший (і поки що єдиний) недержавний заповідник, створений в Україні, офіційно розпочав свою діяльність 15 травня 2000 року. Природно-заповідні території парку розташовані, в основному, в межах Черкаської області. У цілому ж його територія охоплює землі сіл Григорівка, Трахтемирів і Луковиця Канівського району Черкаської області та сіл Великий і Малий Букрин та Ромашки Миронівського району Київської області.

Загальна площа парку11 000 гаабо110 кмкв. За перший рік біологічних досліджень у парку було виявлено 39 видів рідкісних тварин. З них 25 видів занесено до Червоної книги України; 4 види належать до Європейського Червоного списку тварин і рослин. Зокрема відкрито новий вид гриба роду Гельвела, який дістав назву “Зморщок Слоневського” (Morchella Slonevskyi).

Матеріали по створенню РЛП “Трахтемирів” було представлено від України на конкурс Ради Європи “Краща ландшафтна ініціатива року”. Окрім збереження і примноження біологічних багатств для розвитку туризму та відпочинку на території парку зведено готельний комплекс, вольєр для тимчасового утримання диких тварин та прокладаються екологічні маршрути. Необхідні для цього земляні роботи загрожують цілісності культурного шару пам’яток археології.

 

23 жовтня

Інші дати
Народився Пилип Козицький
(1893, с. Летичівка, Черкаська область – 1960) – український композитор, музикознавець, педагог, громадський діяч. Один з організаторів і керівників Музичного товариства імені Миколи Леонтовича.
Ой одна я, одна, Як билиночка в полі, Та не дав мені бог Ані щастя, ні долі. Тілько дав мені бог Красу – карії очі, Та й ті виплакала В самотині дівочій. (слова Тараса Шевченка, музика Пилипа Козицького)
Розгорнути