chrome firefox opera safari iexplorer

Державний історико-культурний заповідник “Трахтемирів”

  • 258300, м. Канів, вул. Леніна, 68
Про музей:

Регіональний ландшафтний парк “Трахтемирів” Регіональний ландшафтний парк “Трахтемирів” — перший (і поки що єдиний) недержавний заповідник, створений в Україні, офіційно розпочав свою діяльність 15 травня 2000 року. Природно-заповідні території парку розташовані, в основному, в межах Черкаської області. У цілому ж його територія охоплює землі сіл Григорівка, Трахтемирів і Луковиця Канівського району Черкаської області та сіл Великий і Малий Букрин та Ромашки Миронівського району Київської області.

Загальна площа парку11 000 гаабо110 кмкв. За перший рік біологічних досліджень у парку було виявлено 39 видів рідкісних тварин. З них 25 видів занесено до Червоної книги України; 4 види належать до Європейського Червоного списку тварин і рослин. Зокрема відкрито новий вид гриба роду Гельвела, який дістав назву “Зморщок Слоневського” (Morchella Slonevskyi).

Матеріали по створенню РЛП “Трахтемирів” було представлено від України на конкурс Ради Європи “Краща ландшафтна ініціатива року”. Окрім збереження і примноження біологічних багатств для розвитку туризму та відпочинку на території парку зведено готельний комплекс, вольєр для тимчасового утримання диких тварин та прокладаються екологічні маршрути. Необхідні для цього земляні роботи загрожують цілісності культурного шару пам’яток археології.

 

12 липня

Інші дати
Народився Петро Тронько
(1915, с.Заброди Харківської обл. - 2011) - історик, академік, державний діяч. Сприяв створенню Музею народної архітектури та побуту в Пирогові, відновленню Золотих воріт, Михайлівського Золотоверхого та Успенського соборів у Києві; керував роботою над створенням 26-томної "Історії міст і сіл Української РСР".
Розгорнути
День Святих апостолів Петра і Павла
«Як на Петрів день спека, то на Різдво мороз. Коли на Петра сльота, влітку буде багато болота». (Народні прикмети)
Розгорнути
Народився Антін Синявський
1866, м.Біла Церква - 1951) – український  політичний і громадський діяч, історик, економіст, педагог. Автор праць «Економічний район та економічний ландшафт», «Близький Схід і Україна» та ін.  
Розгорнути
Народився Олександр Мельников
(1889 , м. Мезень, Росія - 1958) - український хірург і онколог, займався лікуванням захворювань черевної порожнини, газової інфекції тощо.
Розгорнути