chrome firefox opera safari iexplorer

Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура»

  • Черкаська обл., Тальнівський р-н., с. Легедзене
  • (067) 603-42-70
Про музей:

Заповідник є єдиним на території країн СНД заповідником однієї культури, яка відіграла важливу роль у тогочасній і наступній історії народів, що населяли територію України. За соціально-економічним розвитком племена трипільської культури досягли рівня найпередовіших ранніх цивілізацій Близького Сходу та Єгипту.

На території Черкащини, зокрема у межах Тальнівського району, зосереджені пам’ятки усіх етапів розвитку Трипільської культури. Багаті на знахідки трипільські поселення-гіганти Черкащини, розташовані у вигляді компактної групи, є ідеальною умовою для організації тут заповідника, який сприяє збереженню, музеєфікації, подальшому вивченню й популяризації пам’яток, розвитку світового туризму.

4 грудня

Інші дати
Введення у Храм Пресвятої Богородиці
У календарному циклі українського народу це свято замикає осінній сезон і починає зимовий. Як на Новий Рік, хто перший прийде на Введення до хати, той буде першим «полазником», себто тим, що приносить добро чи якесь лихо: коли ввійде першим молодий, гарний, здоровий чоловік, а до того зі грошима, то це добра ворожба: весь рік у хаті будуть усі здорові і будуть гроші вестися. Коли ж увійде старий, хворий, особливо стара баба, або коли хтось прийде чогось зичити, — то це злий знак.
Розгорнути