chrome firefox opera safari iexplorer

Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура»

  • Черкаська обл., Тальнівський р-н., с. Легедзене
  • (067) 603-42-70
Про музей:

Заповідник є єдиним на території країн СНД заповідником однієї культури, яка відіграла важливу роль у тогочасній і наступній історії народів, що населяли територію України. За соціально-економічним розвитком племена трипільської культури досягли рівня найпередовіших ранніх цивілізацій Близького Сходу та Єгипту.

На території Черкащини, зокрема у межах Тальнівського району, зосереджені пам’ятки усіх етапів розвитку Трипільської культури. Багаті на знахідки трипільські поселення-гіганти Черкащини, розташовані у вигляді компактної групи, є ідеальною умовою для організації тут заповідника, який сприяє збереженню, музеєфікації, подальшому вивченню й популяризації пам’яток, розвитку світового туризму.

12 липня

Інші дати
Народився Петро Тронько
(1915, с.Заброди Харківської обл. - 2011) - історик, академік, державний діяч. Сприяв створенню Музею народної архітектури та побуту в Пирогові, відновленню Золотих воріт, Михайлівського Золотоверхого та Успенського соборів у Києві; керував роботою над створенням 26-томної "Історії міст і сіл Української РСР".
Розгорнути
День Святих апостолів Петра і Павла
«Як на Петрів день спека, то на Різдво мороз. Коли на Петра сльота, влітку буде багато болота». (Народні прикмети)
Розгорнути
Народився Антін Синявський
1866, м.Біла Церква - 1951) – український  політичний і громадський діяч, історик, економіст, педагог. Автор праць «Економічний район та економічний ландшафт», «Близький Схід і Україна» та ін.  
Розгорнути
Народився Олександр Мельников
(1889 , м. Мезень, Росія - 1958) - український хірург і онколог, займався лікуванням захворювань черевної порожнини, газової інфекції тощо.
Розгорнути