chrome firefox opera safari iexplorer

Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура»

  • Черкаська обл., Тальнівський р-н., с. Легедзене
  • (067) 603-42-70
Про музей:

Заповідник є єдиним на території країн СНД заповідником однієї культури, яка відіграла важливу роль у тогочасній і наступній історії народів, що населяли територію України. За соціально-економічним розвитком племена трипільської культури досягли рівня найпередовіших ранніх цивілізацій Близького Сходу та Єгипту.

На території Черкащини, зокрема у межах Тальнівського району, зосереджені пам’ятки усіх етапів розвитку Трипільської культури. Багаті на знахідки трипільські поселення-гіганти Черкащини, розташовані у вигляді компактної групи, є ідеальною умовою для організації тут заповідника, який сприяє збереженню, музеєфікації, подальшому вивченню й популяризації пам’яток, розвитку світового туризму.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути