chrome firefox opera safari iexplorer

Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура»

  • Черкаська обл., Тальнівський р-н., с. Легедзене
  • (067) 603-42-70
Про музей:

Заповідник є єдиним на території країн СНД заповідником однієї культури, яка відіграла важливу роль у тогочасній і наступній історії народів, що населяли територію України. За соціально-економічним розвитком племена трипільської культури досягли рівня найпередовіших ранніх цивілізацій Близького Сходу та Єгипту.

На території Черкащини, зокрема у межах Тальнівського району, зосереджені пам’ятки усіх етапів розвитку Трипільської культури. Багаті на знахідки трипільські поселення-гіганти Черкащини, розташовані у вигляді компактної групи, є ідеальною умовою для організації тут заповідника, який сприяє збереженню, музеєфікації, подальшому вивченню й популяризації пам’яток, розвитку світового туризму.

21 жовтня

Інші дати
Народився Пилип Орлик
(1672, м. Косут, тепер - Білорусь – 1742) – Гетьман України в 1710 – 1742 роках (у вигнанні). При обранні гетьманом в квітні 1710 року складає «Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорізького», які пізніше дістали назву Конституція Пилипа Орлика – одна з перших конституцій Європи. Нею Пилип Орлик зобов'язувався обмежити гетьманські прерогативи, зменшити соціальну експлуатацію, зберегти особливий статус запорожців і боротися за політичне й церковне відокремлення України від Росії.
Ми не можемо незворушно дивитися на страждання нашої милої Вітчизни, бачити порушення її прав за стількома пунктами. Ми не будемо діяти керуючись почуттям помсти, а навпаки – згідно зі справедливістю та правом, що дозволяє кожному боронити свою власну справу та свою власну мету» (Пилип Орлик)
Розгорнути