chrome firefox opera safari iexplorer

Дружківський художній музей

  • 84207, м. Дружківка, вул. Енгельса, 112
  • (06267) 3-06-79
Про музей:

Основою для створення Дружківського художнього музею стала громадська картинна галерея «Дружківська Третьяковка», яка була відкрита у Будинку культури машинобудівного заводу у 1951 році. Галерея демонструвала творчість народної образотворчої студії, яку очолював О.Я.Бондар (1911 — 2005).
У березні 1984 року був створений міський художній музей на громадських засадах, з 1996 року – державний.
Фондове зібрання музею налічує понад 1500 одиниць зберігання.
Гордістю музею є колекція живопису та графіки В.І. Сахно (1923 — 1973), уродженця м. Дружківки.
Перлинами в колекції скульптур є етюд С.Т. Коненкова до пам'ятника Л.М. Толстого, скульптурний бюст із бронзи народного художника України О.М. Скоблікова.
Музей володіє колекцією екслібрисів Б.М. Романова, учасника міжнародних виставок та конкурсів у Канаді, Італії, Польщі, Франції, Литві (понад 200 одиниць).
У фондах музею зберігаються різнопланові твори художників, які працювали на Дружківському порцеляновому заводі: розписані сіллю роботи головного художника підприємства В.Є. Ковальчука, неординарні вироби члена Спілки художників СРСР С.О. Фєдяєва, незвичні за формою та комплектацією твори М.Л. Василенка.

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути