chrome firefox opera safari iexplorer

Єпархіальний музей м.Трускавця

  • Львівська обл., м. Трускавець, вул. С. Бандери, 19
  • (03247) 6-85-91, shafran.ts@gmail.com
  • 10:00-18:00, СБ, НД - вихідні.
  • Вартість квитків: пожертва
Варто побачити: мощі Священомученика Йосафата, антимінсів, освячених і підписаних Андреєм Шептицьким та Патріархом Йосифом Сліпим, їхні особисті речі
Про музей:

Задум створення єпархіального музею належить єпископу Самбірсько-Дрогобицької єпархії Юліяну (Вороновському), а також автору виставки „Блаженнійший Патріарх Йосиф у філателістичних і пропам'ятних виданнях Помісної Української Католицької Церкви" доктору Роману Смику.

Єпархіальний музей був створений 11 жовтня 1998 р. в приміщенні Самбірсько-Дрогобицької єпархії.

Відвідувачі нашого музею мають можливість не лише дізнатися про історію Самбірсько-Дрогобицької Єпархії, про життя і діяльність видатних світочів нашої Церкви, таких як Архиєпископ Йосафат Кунцевич, Митрополит Андрей Шептицький, Патріарх Йосиф Сліпий, чи оглянути одну із виставок сакрального мистецтва, але й помолитися.

Наявність мощів Священомученика Йосафата, антимінсів, освячених і підписаних Андреєм Шептицьким та Патріархом Йосифом Сліпим, їхніх особистих речей створюють в кімнатах музею атмосферу намоленого місця.

Тому після екскурсій відвідувачі часто залишаються тут ще на деякий час, щоб скласти свої молитви до Бога. Музей покликаний виконувати релігійно-освітню і мистецько-культурну місію.

Експозиція музею розміщена в чотирьох кімнатах і складається з таких розділів:
— Світлій пам'яті Митрополита Андрея Шептицького.
— Світлій пам'яті Патріярха Йосифа Сліпого, а також два виставкові зали де періодично виставляються роботи сакрального характеру.

На даний час директором музею працює Тарас Шафран, учитель історії та українознавства.

Щорічно музей відвідує понад 5 тисяч екскурсантів. Для відвідувачів часто організовуються виставки на різну тематику, здебільшого духовну.

Фонди музею використовують для наукових досліджень, історики, краєзнавці, студенти для написання дипломних робіт, журналісти.

Детальніша інф про музей знаходиться на сайті Самбірсько-Догобицька Єпархія УГКЦ на сторінці музею 

 

20 квітня

Інші дати
Павло Луспекаєв
1927 –  кіноактор. Знімався в фільмах: роль Верещагіна («Біле сонце пустелі»), «Республіка ШКІД», «Піднята цілина», «Вся королівська рать».
Розгорнути
Ґео (Юрій) Шкурупій 
1903 – український прозаїк, поет, представник напрямку панфутуризм; редактор, кіносценарист.
Розгорнути
 Володимир Шульгін 
1894 – студентський діяч, син Якова Шульгіна, організатор і керівник Української Студентської Громади в Києві. Загинув у бою під Крутами.
Розгорнути