chrome firefox opera safari iexplorer

Харківський художній музей

  • м. Харків,вул. Совнаркомівська,11
  • 731-35-68
  • щоденно з 9 30-17 00, вихідний –понеділок
  • Вартість квитка для дорослих -7 грн.,для школярів та студентів - 3 грн., вартість екскурсії-20 грн. Вартість квитка для дорослих -7 грн.,для школярів та пенсіонерів - 5 грн., вартість екскурсії для дорослих -25 грн., для школярів, студентів та пенсіонерів - 15 грн.,вартість екскурсії для сім’ї-17 грн.,3-тя неділя місяця-вхід вільний,2-га середа місяця-вхід вільний для студентів,3-й четвер місяця-вхід вільний для школярів.
Про музей:

Xaрківський художній музей — один із найстаріших, а за цінністю колекції — один iз найзначніших в Україні. Цікавою є історія музейної колекції, якій у цьому році виповнюється 200 років. Вона налічує зараз бiльше 20 тисяч eкспонатів, серед яких унікальні твори майстрів cвітового та українського живопису, гpaфіки, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва.

На превеликий жаль, постійна експoзицiя музею не може вмістити й десяти вiдcoтків творів музейного зібрання. У мистецькій скарбниці Харкова є твори європейськoго piвня: ікони XYI-XIX ст., полотна В.Боровиковського, Д.Левицького, А.Лосенка, I.Aйвазовського, l.Репіна, С.Васильківського, I.Шишкіна, O.Бенуа.

Виставки з фондів Xapківського художнього музею eкспонувалися у США, Польші, Фінляндії, Hiмеччині.

Із зібрання відділу українського і російського мистецтв XVI-ХХ ст. у постійній експозиції знаходиться близько 250 робіт. Серед них — українська ікона XVI-ХVІІІ ст., твори А.Лосенка, В.Боровиковського, Д.Левицького, І.Айвазовського, І.Шишкіна, В.Полєнова, В.Васнецова, В.Орловського, С.Васильківського, П.Левченка, М.Беркоса, М.Пимоненка, С.Світославського, І.Рєпіна, І.Труша, В.Сурикова, О.Мурашка, С.Жуковського, М.Нестерова та інших.

 

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути