chrome firefox opera safari iexplorer

Художній музей «Сокальщина»

  • 80100, м. Червоноград, вул. Б. Хмельницького, 16

  • (03249) 2-04-69
Про музей:

Музей «Сокальщина» є філією Національного музею у Львові імені А. Шептицького. Відкритий в 1981 р. до 30-річчя входження Червонограда до складу України. Фонди музею нараховують близько 1000 експонатів: твори народного мистецтва, предмети побуту, старовинні меблі. Специфікою експозиції музею є те, що вона представляє народне мистецтво Сокальщини, дуже оригінальне і своєрідне, яке свідчить про вишуканість та обдарованості сокальчан. В експозиції — «добрячинські» чорно-білі вишиванки, букети весняних квітів на «завишенських» сорочках.
Сокальщина славиться своїми майстрами вишивки: чорна вишивка — це раритет музею, кожна сорочка є ексклюзивним виробом, і жоден орнамент не повторюється. Зразки весільних костюмів вражають своєю вишуканістю — в одній сорочці майстер використав 6-7 різних технік виконання.

Гордістю музею є виставка унікальних зразків чорної кераміки та неповторні писанки Т. Городецького. Також цікавий інтер'єр сокальського житла кін. XIX — поч. XX ст.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути