chrome firefox opera safari iexplorer

Карлівський історико-краєзнавчий музей

  • 39500, Полтавська область, м. Карлівка, вул. Леніна, 50
  • (05346) 2-22-05
  • щоденно: з 8.00 до 17.00, п’ятниця: з 8.00 до 16.00, перерва: з 12.00 до 13.00. Екскурсії проводяться щоденно з 9.00 до 13.00. Вихідні дні: субота, неділя
  • для дорослих – 2 грн.; для дітей – 1 грн. Безкоштовне відвідування: державні свята
Варто побачити: жлукто (діжа-довбанка), ткацький верстат, макет вітряка, плуг, писанки Заслуженого майстра народної творчості Ніколаєвського І.О., патефон, жорна, самовар.
Про музей:

Витоки Карлівського історико-краєзнавчого музею йдуть із 1967 року. Краєзнавці міста і сіл району зібрали матеріали й експонати для відтворення історії Карлівщини. Сорок років тому цю роботу, а потім і сам музей, очолив учитель міської школи №1 Левченко Федір Якович. 

Розмістився музей у великій кімнаті районного Будинку культури, мав до 1 тисячі експонатів і понад 10 років вабив до себе відвідувачів, а з 1980 розпочалися його поневіряння: не стало приміщення, втрачалися безцінні експонати. Культура завжди виживала, завдяки ентузіастам і районний музей теж мав їх: Левченко Ф.Я. створив історичну скарбницю району, а Баклицький П.П., заслужений агроном України, відтворив її, відновив експозицію і, що найголовніше, відкрив для відвідувачів у двох маленьких кімнатах. Завдяки його наполегливості музей чотири рази поспіль підтверджував високе звання „народний”. 

У 2001 році здійснилася давня мрія експонатів: вони розмістилися у чотирнадцяти залах окремого, теж історичного приміщення. Їх кількість збільшилася до шести тисяч, і різні століття тепер ніби товпляться на маленькому п’ятачку музею, де кожна зала дихає історією рідного краю, а музейні цінності навперебій розповідають про історичні події та видатних карлівчан.

Експозиція музею розміщена у фойє і дев’яти експозиційних та виставковій залах, де відвідувачі мають змогу знайомитись і вивчати історію Карлівщини. Відвідувачі можуть ознайомитися з постійно діючою виставкою писанок Заслуженого Майстра народної творчості України Ніколаєвського І.О.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути