chrome firefox opera safari iexplorer

Київський музей Олександра Пушкіна

  • вул. Кудрявська, 9
  • (044) 272-42-06, 272-10-67
  • з 10.00 до 17.00. Вихідний – понеділок. Санітарний день – останній четвер кожного місяця.
  • : 7–15 грн. Екскурсійне обслуговування: 20–35 грн. Єдиний вхідний квиток з екскурсією для групи школярів: 80–100 грн. Безкоштовне відвідування:18 травня, День Києва, 24 серпня, перший вівторок місяця – для пенсіонерів.
Варто побачити: особисту книжку Наполеона, вишивку бісером, статуетку Пушкіна 1837 року.
Про музей:

Філія Музею історії міста Києва

Музей створено в 1987 році під назвою «Олександр Пушкін і декабристи в Україні». У 1998-му його перейменовано в Київський музей Олександра Пушкіна. Музейне зібрання нараховує близько 6 тис. експонатів. Половину з них як дарунок музею передав його засновник, київський колекціонер Яків Бердичевський. Зокрема, 26 із 31 прижиттєвого видання творів Пушкіна, книжки літераторів з його оточення, гравійовані портрети поета, ілюстрації до його творів, предмети побуту. Основну частину експозиції присвячено «південному засланню» Пушкіна, його перебуванню в Києві, Одесі, Криму, на Кавказі. У музеї збережено дух XVIII–XIX ст.

Фото з сайту www.primetour.ua

24 липня

Інші дати
Ігор Дмитренко
1928 – український фізик у галузі надпровідності та низькотемпературного матеріалознавства, академік. Створив надпровідниковий квантовий магнітометр і градієнтометр надвисокої чутливості, перший в СРСР магнітокардіограф, кріогенний лазерний сканувальний мікроскоп та ін.
Розгорнути
Петро Перемежко
1833 – український гістолог. Засновник кафедри гістології, ембріології і порівняльної анатомії Київського університету. Уперше описав непрямий поділ тваринних клітин.
Розгорнути
Народився Василь Мисик
(1907, с. Новопавлівка Дніпропетровської обл. -  1983) - український письменник, перекладач. Автор поетичних збірок "Трави", "Блакитний міст", "Чотири вітри", "Вибране", "Борозни", "Верховіття", "Берег" та ін.; кількох збірок оповідань та нарисів; багато перекладав з англійської та східних мов.
Розгорнути
День рівноапостольної Ольги, княгині Київської
дружини князя Ігоря, канонізованої Православною церквою. Княжила в Київській Русі в роки неповноліття свого сина Святослава (945 – 964). Упорядкувала збирання данини, організувала опорні пункти київської влади. Сприяла поширенню на Русі християнства.  
Що за дівчина-краса. Заговорить: думка — сонце; Очі — сині небеса. Хто вона, чия і звідки, Князь докладно розпитав, А на другий день по неї І сватів своїх послав. І за князя вийшла заміж Проста дівчина з села, І до смерті вірним другом Князю Ігорю була. (Олександр Олесь)
Розгорнути