chrome firefox opera safari iexplorer

Мелітопольський міський краєзнавчий музей

  • вул. К. Маркса, 18 м. Мелітополь
  • (06192) 6-88-63
  • 9.00 – 16.00,
    вихідний день: понеділок
  • Вартість квитків: для дорослих – 4 грн. для дітей, пенсіонерів – 2 грн. Безкоштовне відвідування: для пільгових категорій відвідувачів
Варто побачити: колекцію скіфського золота (IV ст. до н.е.) з всесвітньо відомого Мелітопольського кургану (1954р.); експозицію та діораму присвячену Мелітопольській операції (1943р.), як частину битви за Дніпро; графічні та живописні роботи мелітопольця – всесвітньо відомого художника О. Г. Тишлера.
Про музей:

Двері цього найстарішого в Запорізькій області закладу відчинилися перед відвідувачами 1 травня 1921року.

У 1967р. музею передали старовинний триповерховий будинок купця Черникова, побудований на початку ХХ ст.

Фондові зібрання нараховують понад 56 тис. експонатів. Тут зберігається та експонується археологічна, нумізматична, етнографічна, природознавча та художня колекції, а також численний фонд документальних матеріалів ХІХ- ХХ ст.

Сучасна експозиція, створення якої ще триває, розповідає про історію та природу Мелітопольського краю. У виставковій залі музею постійно експонуються різноманітні виставки.

Музей є ініціатором різноманітних проектів, бере участь в конкурсах, семінарах, науково-практичних конференціях використовуючи нові форми роботи, зв’язки з іншими музеями, галереями, приватними колекціями.

 

23 жовтня

Інші дати
Народився Пилип Козицький
(1893, с. Летичівка, Черкаська область – 1960) – український композитор, музикознавець, педагог, громадський діяч. Один з організаторів і керівників Музичного товариства імені Миколи Леонтовича.
Ой одна я, одна, Як билиночка в полі, Та не дав мені бог Ані щастя, ні долі. Тілько дав мені бог Красу – карії очі, Та й ті виплакала В самотині дівочій. (слова Тараса Шевченка, музика Пилипа Козицького)
Розгорнути