chrome firefox opera safari iexplorer

Могилів — Подільський краєзнавчий музей

  • 24000, Вінницька обл., м. Могилів-Подільський, вул. Володимирська,6.
  • (237)6-74-23
  • щоденно з 900-1800, вихідний – понеділок.
Варто побачити: : сарматський котел VІ-VІ ст. до н.е., і унікальні знаряддя побуту Трипільської культури, колекція зброї періоду ХVІ-ХVІІІ ст., козацькі стріли та турецька нарізна рушниця, зброя і спорядження періоду Великої Вітчизняної війни, подільська вишивка та витинанка. Картини Григорія Бронштейна, роботи українських, російських та грузинських майстрів. Великою популярністю у відвідувачів користується колекція мінералів Володимира Петровича Афанасьєва, яка нараховує 1267 примірників унікальних рідкісних каменів – самоцвітів, рудовмісних з’єднань та зооморфних форм.
Про музей:

Краєзнавчий музей у Могилеві-Подільському розмістився в архітектурній пам’ятці – будинку місцевого купця Гальперіна, який був збудований у 1909 р.

Його експозиційна частина представлена у 4-х залах, де до огляду представлені перлини музейної колекції.

2 березня

Інші дати
Народився Архип Тесленко
(1882, с. Харківці Полтавської обл. - 1911) - український письменник. Автор оповідань "Хуторяночка", "Син", "Дід Омелько", "За пашпортом", "Страчене життя", "Школяр" та ін.
Розгорнути
Народився Шолом-Алейхем (Соломон Рабинович)
(1859, м.Переяслав-Хмельницький Київська область – 1916) - єврейський письменник, драматург та просвітницький діяч. В Україні написав свої знамениті твори «Тев’є-молочник», «Менахем-Мендл», «Нотатки комівояжера», «Монологи».
«Коли я писав мої вірші, я, як міг, шукав «Кобзаря», цю пісню пісень Шевченка, і не міг знайти. Я ладен був віддати що завгодно і скільки завгодно. І ось тепер я бачу, що не прогадав би, якби заплатив найвищу ціну бодай за одну його «Катерину» (Шолом-Алейхем).
Розгорнути
Народився Мирон Кордуба
(1876, с.Острів Тернопільської області - 1947) - український вчений, публіцист, історик, письменник, громадсько-політичний діяч.
Розгорнути