chrome firefox opera safari iexplorer

Могилів — Подільський краєзнавчий музей

  • 24000, Вінницька обл., м. Могилів-Подільський, вул. Володимирська,6.
  • (237)6-74-23
  • щоденно з 900-1800, вихідний – понеділок.
Варто побачити: : сарматський котел VІ-VІ ст. до н.е., і унікальні знаряддя побуту Трипільської культури, колекція зброї періоду ХVІ-ХVІІІ ст., козацькі стріли та турецька нарізна рушниця, зброя і спорядження періоду Великої Вітчизняної війни, подільська вишивка та витинанка. Картини Григорія Бронштейна, роботи українських, російських та грузинських майстрів. Великою популярністю у відвідувачів користується колекція мінералів Володимира Петровича Афанасьєва, яка нараховує 1267 примірників унікальних рідкісних каменів – самоцвітів, рудовмісних з’єднань та зооморфних форм.
Про музей:

Краєзнавчий музей у Могилеві-Подільському розмістився в архітектурній пам’ятці – будинку місцевого купця Гальперіна, який був збудований у 1909 р.

Його експозиційна частина представлена у 4-х залах, де до огляду представлені перлини музейної колекції.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути