chrome firefox opera safari iexplorer

Монумент «Дзвін Скорботи»

  • Сумська обл., Путивльський р-н, с. Нова Слобода


Про музей:

На відстані 22 км від районного центру м. Путивль розкинулось село Нова Слобода, яке називають «українською Хатинню».

7 липня 1942 року гітлерівські карателі вбили 586 мешканців села, не жалючі ні старих, ні жінок, ні дітей. Окупанти помстилися новослобідчанам за допомогу партизанам з’єднання Ковпака та Руднєва.

У 2004 році в селі Нова Слобода відбулося відкриття монументу «Дзвін Скорботи». Автор: Анатолій  Іванович Дейнека, заслужений архітектор УРСР.

Основним об’єктом монументу є споруда у вигляді каплиці. Інтер’єр стриманий: угорі настінний розпис – ікона Спас Нерукотворний. У центрі знаходиться майстерно вирізьблена з дерева ікона Пресвятої Богородиці та  свічник для поминання. За християнським звичаєм бажаючі можуть поставити свічку за упокій душі загиблих. Урочисто і разом з тим трагічно звучить духовна музика Дмитра Степановича Бортнянського.

В каплиці  також експонується постійно діюча фотовиставка «Життя триває». 

На мармурових плитах, вмонтованих у стіни, викарбувані імена новослобідців, життя яких обірвалося у той жахливий день.

 

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути