chrome firefox opera safari iexplorer

Музей альманаху «Русалки Дністрової»

  • 79000, м. Львів, вул. Коперника, 40
  • (032) 72-47-96
Варто побачити: квитка складає 5 гривень; для дітей — 2 гривні.
Про музей:

Музей Русалки Дністрової — музей у Львові, присвячений книжці «Русалка Дністровая», першому західноукраїнському альманаху. Адміністративно — філія Львівської галереї мистецтв.

 

Експозиція музею розміщена у дзвіниці Свято-Духівської церкви — семінарської церкви при Греко-католицькій духовній семінарії, в якій навчалися творці «Русалки Дністрової»: Маркіян Шашкевич, Іван Вагилевич і Яків Головацький. Свято-Духівська церква була підірвана у 1939 році; залишилося лише дзвіниця з бароковим завершенням, яка є пам'яткою архітектури національного значення. Сьогодні існують проекти відбудови храму.

Експозиція музею розповідає як про історію створення і подалальшу долю альманаху, так і про соціально-політичні умови, в яких видавалася книжка. Експозиція також розповідає про історію «Руської трійці», і особисто її членів. Поруч з музеєм споруджений пам'ятник Маркіяну Шашкевичу.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути