chrome firefox opera safari iexplorer

Музей C.В. Руданського

  • : 22424, Вінницька обл.,Калинівський р-н, с.Хомутинці
Про музей:

Музей-кімнату Степана Васильовича Руданського в с. Хомутинцях Калинівського району було створено в 1959 році. У 1965р. розпочалося будівництво музею і вже в 1967 р. його було відкрито на місці хати батьків поета, де і народився великий сміхотворець.

Портрет С.В. Руданського, виконаний його приятелем-одеським художником В.В. Ковальовим.

Музей складається з двох невеличких кімнат, що розповідають про життя та творчість С.В. Руданського. Поряд з музеєм – могили батьків Василя Івановича та Федори Порфирівни.

В експозиції музею представлені оригінальні предмети, фото, документи, які знайомлять з дитячими та юнацькими роками, петербурзьким періодом життя відомого українського поета – гумориста. Також представлено комплекс експонатів, що розповідають про ялтинський період життя поета: “На другій батьківщині Степана Руданського”.

С.В Руданський (справа) з братом Григорієм та сестрою Ольгою.60-ті рр. XIX ст.

Ще одна частина експозиції присвячена вшануванню пам’яті видатного земляка, що розповідає про дні сатири і гумору ім. С. Руданського, які традиційно відзначаються на батьківщині поета з 1981 року. Це святкування проходить у січні місяці після дня народження гумориста.

В цьому будинку під час свого ялтинського побуту мешкав С.В.Руданський(ІІ поверх,два вікна зліва )

13 липня

Інші дати
Народився Ісак Бабель
(1894, м.Одеса – 1940), письменник, драматург і режисер відомий своїми «Одеськими оповіданнями» та збіркою «Кінармія».  
Розгорнути
Народився Петро Непорожній
(1910, м. Яготин, Київська область  - 1999) — учений, професор, доктор технічних наук.  Під його керівництвом була успішно здійснена програма будівництва Рівненської і Запорізької атомних електростанцій, каскаду гідроелектростанцій на Дніпрі. Міністр енергетики СРСР (1962–1985). Під його керівництвом в Радянському Союзі була створена практично вся енергетична галузь.
«До булави треба голови» (Українське прислів'я)
Розгорнути