chrome firefox opera safari iexplorer

Музей C.В. Руданського

  • : 22424, Вінницька обл.,Калинівський р-н, с.Хомутинці
Про музей:

Музей-кімнату Степана Васильовича Руданського в с. Хомутинцях Калинівського району було створено в 1959 році. У 1965р. розпочалося будівництво музею і вже в 1967 р. його було відкрито на місці хати батьків поета, де і народився великий сміхотворець.

Портрет С.В. Руданського, виконаний його приятелем-одеським художником В.В. Ковальовим.

Музей складається з двох невеличких кімнат, що розповідають про життя та творчість С.В. Руданського. Поряд з музеєм – могили батьків Василя Івановича та Федори Порфирівни.

В експозиції музею представлені оригінальні предмети, фото, документи, які знайомлять з дитячими та юнацькими роками, петербурзьким періодом життя відомого українського поета – гумориста. Також представлено комплекс експонатів, що розповідають про ялтинський період життя поета: “На другій батьківщині Степана Руданського”.

С.В Руданський (справа) з братом Григорієм та сестрою Ольгою.60-ті рр. XIX ст.

Ще одна частина експозиції присвячена вшануванню пам’яті видатного земляка, що розповідає про дні сатири і гумору ім. С. Руданського, які традиційно відзначаються на батьківщині поета з 1981 року. Це святкування проходить у січні місяці після дня народження гумориста.

В цьому будинку під час свого ялтинського побуту мешкав С.В.Руданський(ІІ поверх,два вікна зліва )

2 березня

Інші дати
Народився Архип Тесленко
(1882, с. Харківці Полтавської обл. - 1911) - український письменник. Автор оповідань "Хуторяночка", "Син", "Дід Омелько", "За пашпортом", "Страчене життя", "Школяр" та ін.
Розгорнути
Народився Шолом-Алейхем (Соломон Рабинович)
(1859, м.Переяслав-Хмельницький Київська область – 1916) - єврейський письменник, драматург та просвітницький діяч. В Україні написав свої знамениті твори «Тев’є-молочник», «Менахем-Мендл», «Нотатки комівояжера», «Монологи».
«Коли я писав мої вірші, я, як міг, шукав «Кобзаря», цю пісню пісень Шевченка, і не міг знайти. Я ладен був віддати що завгодно і скільки завгодно. І ось тепер я бачу, що не прогадав би, якби заплатив найвищу ціну бодай за одну його «Катерину» (Шолом-Алейхем).
Розгорнути
Народився Мирон Кордуба
(1876, с.Острів Тернопільської області - 1947) - український вчений, публіцист, історик, письменник, громадсько-політичний діяч.
Розгорнути