chrome firefox opera safari iexplorer

Музей Донецької залізниці

  • м. Донецьк, вул. Артемівська, 47
  • (062) 319-22-12, (062) 319-08-98
  • Вхід у музей — безкоштовний
Варто побачити: колекції залізничних предметів та документів, а саме: форменого одягу, знаків розрізнення різних часів, залізничних нагород, службових годинників, ліхтарів, інструменту та інвентарю, фалерістичні, філа¬телістичні, філокартичні, документальні колекції та багато чого іншого. Більш ніж 6,5 тисяч експонатів висвітлюють всі основні віхи розвитку Донецької магістралі.
Про музей:

Музей історії та розвитку Донецької залізниці відкрився 4 серпня 2000 року в ознаменування 130-річного ювілею Донецької магістралі.

Розташований він поруч із залізничним вокзалом Донецька в приміщенні ко­лишнього паровозного депо станції Юзово, потім Сталіне, Донецьк. Спорудже­ний ще в 1872 році, сам будинок є пам’яткою історії залізничного будівництва.

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути