chrome firefox opera safari iexplorer

Музей «Літературна Немирівщина»

  • 22800, Вінницька обл., м. Немирів, вул. Леніна

  • (231)2-20-51
  • щоденно з 900-1700, вихідний – понеділок.
Варто побачити: У музеї представлені чотири кімнати, де розміщено 16 експозицій немирівських митців. Виставлені їх портрети, твори та анотації на них, цікаві експозиції тих часів, схвальні вислови провідних письменників світу, розміщені чудові художні полотна, виготовлені вінницькими і місцевими живописцями. Перша кімната присвячена нашому земляку М. О. Некрасову, який народився в Немирові. У другій кімнаті виставлена експозиція геніального композитора М. А. Леонтовича, а також систематизоване розміщення експонатів, що розкривають глядачам більш-менш закінчене уявлення про письменників: Марка Вовчка, Г. О. Мачтета, 3. П. Тулуб та М. П. Трублаїні. І знову-таки виставлені їхні бюсти, портрети і твори, згадки і перекази сучасників, статі з присвятою цим шанованим землякам. В третій кімнаті красуються експозиції письменників: М. В. Луківа, В. А. Кузьменка, Г. Д. Усача, А. І. Колісниченка, А. Я. Янченка, К. А. Лазаренка, А. Д. Гудими, С. Волошенюка, О. О. Шеренгового, їхні портрети, творчі доробки, побажання та біографічні дані. Тут же розміщена експозиція художника Г. В. Малакова - його картини Немирова, Тульчина, Печори, немирівського парку та ін. Четверта кімната обставлена, як вітальня і використовується для проведення засідань студентського клубу "Сузір'я. Сьогодні музей "Літературна Немирівщина" - це світоч культури і совість нашого народу, це джерело його мудрості і духовності, а крім того - це відкрита для всіх школа знань, що навчає патріотизму, прищеплює любов до рідного краю, особливо підростаючому поколінню. Така триєдина оцінка нашого музею найбільш повно характеризує його значення в даний час.
Про музей:

Невелике містечко Немирів, що знаходиться в чарівному куточку Поділля, має вікодавню хвилюючу і повчальну історію, багату своєю духовністю, глибоким корінням культури й мудрості, що бере свій початок у сивій давнині.

Немирів був свідком визначних історичних подій, гостинно приймав великих державних і політичних діячів, а також обдарованих, високоталановитих літераторів і вчених.

Тут побували Богдан Хмельницький, Данило Нечай, польські королі С. Понятовський і Ян Собеський, російський імператор Петро Перший, губернатор Малоросії П. Рум'янцев-Задунайський, господар Молдавії І. Підкова та Д. Кантеміра, генералісімус О. Суворов, академіки В. П. Філатов, М. І. Пирогов та ін.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути