chrome firefox opera safari iexplorer

Музей М.П.Трублаїні

  • 24624, Вінницька обл.,Крижопільський р-н, с. Вільшанка
Про музей:

Продовжує перелік знаних земляків краю ім’я відомого українського письменника, журналіста, мандрівника Миколи Петровича Трублаїні (справжнє прізвище Трублаєвський), який народився у с. Вільшанка.

Його творчість – це ціла епоха в літературі для дітей. І хоча його твори, написані в 30-40-х рр., адже письменник загинув на фронтах Великої Вітчизняної війни у жовтні 1941 р., вони популярні і сьогодні тому що, як сказав письменник М.Ільченко «Микола Трублаїні...нехай його нема, але він є...».

У селі Вільшанці, на його батьківщині створено народний меморіальний літературний музей-бібліотека, встановлено погруддя та пам’ятник в Ровеньках (Луганська область), де загинув письменник.

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути