chrome firefox opera safari iexplorer

Музей М.П.Трублаїні

  • 24624, Вінницька обл.,Крижопільський р-н, с. Вільшанка
Про музей:

Продовжує перелік знаних земляків краю ім’я відомого українського письменника, журналіста, мандрівника Миколи Петровича Трублаїні (справжнє прізвище Трублаєвський), який народився у с. Вільшанка.

Його творчість – це ціла епоха в літературі для дітей. І хоча його твори, написані в 30-40-х рр., адже письменник загинув на фронтах Великої Вітчизняної війни у жовтні 1941 р., вони популярні і сьогодні тому що, як сказав письменник М.Ільченко «Микола Трублаїні...нехай його нема, але він є...».

У селі Вільшанці, на його батьківщині створено народний меморіальний літературний музей-бібліотека, встановлено погруддя та пам’ятник в Ровеньках (Луганська область), де загинув письменник.

25 вересня

Інші дати
Народився Ігор Герета
(1938, с. Скоморохи Тернопільської обл. - 2002), український мистецтвознавець, археолог.
Розгорнути
Народився Анатолій Солов’яненко
(1932 - 1999) – всесвітньо відомий український співак, громадський діяч. Герой України (посмертно). У репертуарі А.Солов’яненка 17 оперних партій, безліч арій, романсів, народних пісень.
«Чорнії брови, карії очі, Темні як нічка, ясні як день, Карії очі - чарі дівочі! Де ви навчились зводить людей.» («Чорнії брови, карії очі» , слова: К.Дмитрашко).
Розгорнути