chrome firefox opera safari iexplorer

Музей М.П.Трублаїні

  • 24624, Вінницька обл.,Крижопільський р-н, с. Вільшанка
Про музей:

Продовжує перелік знаних земляків краю ім’я відомого українського письменника, журналіста, мандрівника Миколи Петровича Трублаїні (справжнє прізвище Трублаєвський), який народився у с. Вільшанка.

Його творчість – це ціла епоха в літературі для дітей. І хоча його твори, написані в 30-40-х рр., адже письменник загинув на фронтах Великої Вітчизняної війни у жовтні 1941 р., вони популярні і сьогодні тому що, як сказав письменник М.Ільченко «Микола Трублаїні...нехай його нема, але він є...».

У селі Вільшанці, на його батьківщині створено народний меморіальний літературний музей-бібліотека, встановлено погруддя та пам’ятник в Ровеньках (Луганська область), де загинув письменник.

2 березня

Інші дати
Народився Архип Тесленко
(1882, с. Харківці Полтавської обл. - 1911) - український письменник. Автор оповідань "Хуторяночка", "Син", "Дід Омелько", "За пашпортом", "Страчене життя", "Школяр" та ін.
Розгорнути
Народився Шолом-Алейхем (Соломон Рабинович)
(1859, м.Переяслав-Хмельницький Київська область – 1916) - єврейський письменник, драматург та просвітницький діяч. В Україні написав свої знамениті твори «Тев’є-молочник», «Менахем-Мендл», «Нотатки комівояжера», «Монологи».
«Коли я писав мої вірші, я, як міг, шукав «Кобзаря», цю пісню пісень Шевченка, і не міг знайти. Я ладен був віддати що завгодно і скільки завгодно. І ось тепер я бачу, що не прогадав би, якби заплатив найвищу ціну бодай за одну його «Катерину» (Шолом-Алейхем).
Розгорнути
Народився Мирон Кордуба
(1876, с.Острів Тернопільської області - 1947) - український вчений, публіцист, історик, письменник, громадсько-політичний діяч.
Розгорнути