chrome firefox opera safari iexplorer

Музей пам’яті жертв НКВC у с. Щирець

  • Львівська обл., Пустомитівський р-н, смт. Щирець, вул. Степана Бандери , 6.
  • вівторок, середа та четвер з 9.00 до 18.00, в неділю з 12.00 до 20. 00.
    Вихідний день субота і понеділок.
  • Вхід безкоштовний.
Про музей:

У смт. Щирець Пустомитівського району, що на Львівщині працює Музей пам’яті жертв сталінських репресій.

27 червня 1941 року, перед вступом німецьких військ, на подвір’ї одної з садиб, працівники районного управління НКВC замордували 26 людей зі Щирця та новколишніх сіл. Музей облаштували на місці страти невинних.

Розташований музей у селянській хаті. Тут налічується чотири експозиції: кімната пам’яті закатованих, Щирецька просвіта, Січові Стрільці і четверта експозиція присвячена ОУН та УПА.

На стендах виставлені документи і фотографії, що свідчать про період репресій і події в селі. Представлено одяг, привезений з Сибіру, а також предмети вжитку.

Окрема зала є присвячена 19-річному Василеві Фітю з села Попеляни. 30 грудня 1944 року його повісили. Працівники НКВД не дозволяли його зняти і тіло висіло до 5 січня 1945 року. Вся його сім’я була в УПА. До нині живий його рідний брат Богдан Фітьо.

Також у музеї є зал пам’яті жертв Гулагу. Серед людей, яких вбили, переважно була інтелігенція.

23 жовтня

Інші дати
Народився Пилип Козицький
(1893, с. Летичівка, Черкаська область – 1960) – український композитор, музикознавець, педагог, громадський діяч. Один з організаторів і керівників Музичного товариства імені Миколи Леонтовича.
Ой одна я, одна, Як билиночка в полі, Та не дав мені бог Ані щастя, ні долі. Тілько дав мені бог Красу – карії очі, Та й ті виплакала В самотині дівочій. (слова Тараса Шевченка, музика Пилипа Козицького)
Розгорнути